رسیدن به هدف کلان جذب 10 میلیون گردشگر در هرمزگان چرخه عظیمی از ثروت، اشتغال و رونق مالی را برای این استان ایجاد می نماید

به گزارش راه ساری، استاندار هرمزگان گفت: رسیدن به هدف کلان جذب 10 میلیون گردشگر در هرمزگان چرخه عظیمی از ثروت، اشتغال و رونق مالی را برای این استان ایجاد می نماید.

رسیدن به هدف کلان جذب 10 میلیون گردشگر در هرمزگان چرخه عظیمی از ثروت، اشتغال و رونق مالی را برای این استان ایجاد می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان، فریدون همتی در نشست با مدیرکل و معاونین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان با تاکید بر اینکه گردشگری می تواند محور اصلی توسعه هرمزگان باشد، بیان کرد: این استان بیش از هر نقطه دیگری در کشورمان از ظرفیت های مناسب برای جذب گردشگر برخوردار است.

وی ادامه داد: مجموعه مدیران، معاونین و کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان باید در این حوزه های مهم تحول اساسی ایجاد نمایند.

استاندار هرمزگان اضافه نمود: باید از افراد خوش فکر و توانمند که دارای فهم توسعه باشند در حوزه های میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری در هرمزگان استفاده گردد.

همتی با تاکید براینکه هدف ما جذب 10 میلیون گردشگر در هرمزگان است، توضیح داد: این هدف باید محور همه فعالیت ها در استان قرار گیرد و در این راستا باید همه وظیفه خود بدانیم که ظرفیت های گردشگری این استان را معرفی کنیم و شرایط برای توسعه سرمایه گذاری بخش خصوصی در عرصه گردشگری را ایجاد نماییم.

وی گفت: هرمزگان در عرصه گردشگری می تواند صندلی مهم ملی و بین المللی داشته باشد و باید زیرساخت مناسب برای حضور گردشگران را در این استان فراهم کنیم.

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه باید کوشش کنیم که گردشگرانی که به این استان سفر می نمایند، به مبلغ جاذبه های هرمزگان تبدیل شوند، اعلام نمود: زندگی مردم این استان می تواند از رهگذر توسعه گردشگری متحول گردد.

همتی بیان داشت: به وسیله گردشگری می توان شغل و درآمد های بسیاری را برای هرمزگان ایجاد نمود و ضروری است که افراد علاقه مند در این حوزه را به خوبی به کار بگیریم و استعداد های این بخش را مطرح کنیم.

استاندار هرمزگان تاکید نمود: رسیدن به هدف کلان جذب 10 میلیون گردشگر در هرمزگان چرخه عظیمی از ثروت، اشتغال و رونق مالی را برای این استان ایجاد می نماید.

همتی از پیگیری تکمیل خط دوم راه آهن بندرعباس به تهران اطلاع داد و گفت: در این راستا جلسه ای با استانداران استان هایی که در راستا این خط ریلی قرار دارند خواهیم داشت تا با مشارکت یکدیگر بتوانیم این خط را تکمیل کرده و زمان سفر با قطار در این راستا کاهش یابد.

وی اضافه نمود: این کار می تواند موجب سهولت سفر گردشگران از تهران به سمت بندرعباس گردد و چنین اقداماتی افزایش اشتغال و سطح رفاه مردم را در هرمزگان به همراه خواهد داشت.

وی گفت: مجموعه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان باید در راستای روان سازی کارها و احترام به سرمایه گذاران در این حوزه کوشش کند.

همتی خواهان طراحی و راه اندازی اپلیکیشن جامع گردشگری هرمزگان شد و اضافه نمود: باید در این اپلیکیشن امکانات مناسب جهت دسترسی سریع مردم به تمامی اطلاعات و موارد مورد احتیاج گردشگری در هرمزگان فراهم گردد.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: میراث آریا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 2220

به "رسیدن به هدف کلان جذب 10 میلیون گردشگر در هرمزگان چرخه عظیمی از ثروت، اشتغال و رونق مالی را برای این استان ایجاد می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسیدن به هدف کلان جذب 10 میلیون گردشگر در هرمزگان چرخه عظیمی از ثروت، اشتغال و رونق مالی را برای این استان ایجاد می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید