رکورد فرآورش گاز به 840 میلیون مترمکعب در روز رسید

به گزارش راه ساری، تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران اطلاع داد رکورد فرآورش گاز در کشور شکسته شد و به مرز 840 میلیون مترمکعب در روز رسید.

رکورد فرآورش گاز به 840 میلیون مترمکعب در روز رسید

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسن منتظر تربتی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران با اعلام این خبر، اضافه نمود: این مهم که تا به امروز در تاریخ فرآورش گاز کشور بی سابقه بوده و تا 10 روز آینده، بیشتر هم می گردد، با تغییرات اجرا شده در سیستم پالایشگاهی و برگشت از منابع گازی صورت گرفت تا بدینوسیله بتوانیم بخشی از این میزان مصرف را از محل افزایش فرآورش به دست آوریم.

وی شرح داد: اقدام های اجرا شده با توجه به میزان بالای مصارف خانگی و تجاری، اتفاق افتاده تا بتوان تا حدی موازنه فراوری و مصرف را مثبت کرد.

تربتی با بیان این که در حال حاضر، از تمام توان در خطوط استفاده می گردد تا انتقال بهتر و ایمن تری داشته باشیم، گفت: اکنون این گاز را بطور کامل از جنوب کشور به مناطق شمال، شمال شرق و شمال غرب کشور و مناطقی که مصارف بالاتری دارند، منتقل می کنیم و امیدواریم تا این میزان افزایش فرآورش، جایگزین مصرف بالا گردد.

معاون وزیر نفت در امور گاز تأکید کرد: نکته مهم اینکه بدانیم از محل افزایش فراوری، نمی توانیم به موازنه در شبکه دست یابیم و در بخش مصارف، هموطنان باید با کاهش و بهینه مصرف کردن گاز همراهی نمایند تا بتوانیم این انرژی پاک را به صنایع و نیروگاه ها نیز اختصاص دهیم.

در روزهای اخیر افزایش مصرف بخش خانگی باعث شد تا تحویل گاز به نیروگاه ها با کاهش روبرو گردد و سوخت مایع جایگزین آن باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 13598

به "رکورد فرآورش گاز به 840 میلیون مترمکعب در روز رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد فرآورش گاز به 840 میلیون مترمکعب در روز رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید