شرایط آب در شیرهای خانگی چوئبده آبادان بهتر می گردد

به گزارش راه ساری، خبرنگاران/خوزستان استاندار خوزستان از ارتقای شرایط و میزان تامین آب در منطقه چوئبده آبادان اطلاع داد و گفت: از چند روز آینده شرایط آب در شیرهای خانگی منطقه بهتر خواهد شد.

شرایط آب در شیرهای خانگی چوئبده آبادان بهتر می گردد

غلامرضا شریعتی در حاشیه بازدید از تاسیسات آب و فاضلاب آبادان و چوئبده که امروز (15 خردادماه) انجام شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تصفیه خانه آب چوئبده که در سال 97 کار ایجاد آن شروع شد، تا پنج ماه آینده به بهره برداری می رسد و آب پایدار برای 25 سال آینده منطقه چوئبده فراهم می گردد.

به گزارش خبرنگاران، وی اضافه نمود: در این منطقه باید دستگاه آب شیرین کن نیز نصب گردد که در مرحله بعد از بهره برداری از تصفیه خانه آب، انجام می گردد و در این خصوص با سرمایه گذار مذاکراتی صورت گرفته است.

استاندار خوزستان توضیح داد: تا زمان بهره برداری از این طرح ها باید مسائل و مسائل مردم چوئبده در بخش آب رفع گردد. قرار است از فردا یک آب شیرین کن سیار نصب گردد و از چند روز آینده آب شیرین شده توسط این دستگاه، از طریق تانکر به دست مردم برسد.

وی اضافه نمود: روزانه 15 تا 20 سرویس از این دستگاه توسط تانکر به مردم چوئبده آبرسانی می گردد تا برای شرب استفاده نمایند.

شریعتی عنوان نمود: اکنون در شبانه روز حدود 3 هزار متر مکعب آب برای مصارف مردم در منطقه چوئبده توزیع می گردد. با برنامه ریزی های صورت گرفته در چند روز آینده میزان تامین آب ارتقا می یابد و شرایط آب در شیرهای خانگی بهتر می گردد.

وی گفت: منطقه تنگه 3 در آبادان نیز یکی دیگر از مناطقی است که مردم آن با مشکل آب روبرو هستند. برای این منطقه قرار است از روز شنبه چند کیلومتر خط لوله و پمپ های مورد احتیاج نصب گردد تا مشکل پس از حدود 10 تا 12 روز حل گردد.

استاندار خوزستان اعلام کرد: در منطقه تنگه یک نیز بعضی از نقاط آب ندارند؛ قرار است با کاری که برای منطقه تنگه 3 انجام می گردد، مناطق تنگه یک نیز آبدار شوند و مسائل مردم منطقه مرتفع گردد.

وی ادامه داد: تعهد شده در مناطق تنگه و چوئبده نسبت به لایروبی انهار در مدت زمان دو تا سه ماه اقدام گردد که با این کار، شرایط برای آبیاری نخیلات منطقه بهبود می یابد.

شریعتی با اشاره به اصلاح شبکه آب چوئبده گفت: با توجه به تاکید شهروندان منطقه بر این مساله، قرار است با تامین 5 میلیارد تومان اعتبار، بخشی از اصلاح شبکه آبرسانی که ناتمام مانده است، انجام گردد.

وی با بیان اینکه امنیت خوزستان امنیت کشور و اقتصاد خوزستان اقتصاد کشور است، گفت: مرزداران این منطقه برای وجب به وجب این خاک خون داده اند و در اینجا می مانند تا از خاک خود دفاع نمایند. ما نیز متعهد به تامین معیشت و احتیاجهای آنان هستیم.

ویزارو: ویزای تضمینی شینگن، ویزای کانادا تضمینی

سلو بلاگ: محفلی برای هم اندیشی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9674

به "شرایط آب در شیرهای خانگی چوئبده آبادان بهتر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط آب در شیرهای خانگی چوئبده آبادان بهتر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید