شرم کن خانم بختیاری!

به گزارش راه ساری، وب سایت عصرایران: چند روزگذشته به دلیل خطر ابتلا به شیوع بیماری کرونا بسیاری از اقلام بهداشتی مانند ماسک، محلول ضد عفونی کننده و ... از سوی مردم خریداری شده و نایاب شده اند.

شرم کن خانم بختیاری!

در این میان اتفاقات ناخوشایندی هم رخ داده است از افزایش سرسام آور قیمت ها، احتکار، گرانفروشی و ... همین وسائل بهداشتی، اما آنچه در این میان بسیار ناراحت کننده و تاسف آور است کاسبی و سواستفاده برخی افراد با بهره بردن از ترس و نگرانی مردم در شرایط خاص پیش آمده است.

انسان وقتی در موقعیت خطر و نا ایمن قرار می گیرد به هر حرفی که احساس کند شاید نجات دهنده باشد اعتماد می کند و اینجاست که اتفاقات ناخوشایند و فرصت طلبان دام خود را پهن می کنند.

ویدیوئی در صفحه اینستاگرام بهنوش بختیاری استوری شد که واقعا تعجب آور و یا بهتر است گفته شود شرم آور است.

خانم بازیگر یک محلول گیاهی در دست گرفته و از تاثیرات آن بر دستگاه تنفسی گفته و در لابلای این حرف ها اشاره می کند به بیماری های ویروسی و مشخصا از ویروس کرونا هم اسم آورده و بعد محصول مورد نظر را تبلیغ می کند و ...

اگرچه سعی دارد با شلوغ بازی و در قالب پکیج هایی، چون کبد چرب و بیماری های تنفسی این حرف ها را بزند، ولی مشخصا به بیماری های ویروسی و ویروس کرونا اشاره می کند!

پرسش این است که این محلول یا مایع درمانی چیست؟ آیا استاندارد های سلامت و بهداشت و درمان را دارد که ایشان در صفحه ای با چند میلیون فالوئر دارد آنرا تبلیغ می کند؟ آیا اساسا اجازه دارد در این زمانه پر از استرس و نگرانی بابت ویروس کرونا با چنین دستاویزی به فروش محصول بپردازد؟ آیا هیچ وزارتخانه ای، نهادی، سازمانی و ... نباید نظارتی حداقلی بر چنین رویه هایی داشته باشد؟

آیا هیچ کسی نباید به خانم سلبریتی بگوید بر چه اساسی چنین ادعایی را مطرح می سازی؟ شاید اساسا اون دارو هم هیچ مسئله ای نداشته باشد و در راستای همون کبد چرب و تقویت سیستم تنفسی کارآمد باشد، ولی مشکل این سواستفاده زمانی و واژگانی از ویروس کرونا و ارتباط دادن به آن است که ناامیدی را در دل آدم می کارد!

با توجه به اینکه چین به عنوان مبدا شروع این بیماری کرونا وکشور های اول صنعتی جهان رسما اعلام کرده اند که هیچ دارویی برای پیشگیری و یا درمان ویروس کرونا 19 وجود ندارد دیدن چنین ویدیو هایی فقط نشان از فرصت طلبی آن افراد دارد.

این قبیل سلبریتی ها که از هر موقعیت و فرصتی فقط به فکر دریافت آگهی و طبیعتا پول در آوردن هستند را واقعا با هیچ واژه ای نمی توان توصیف کرد؟ چگونه؟ چرا؟ و به چه قیمتی؟ آیا هیچ خط قرمزی برای شما وجود ندارد؟

با خنده، شوخی و ظاهر موجه اصل غلط کاری که انجام می دهید را نمی توانید تغییر دهید. (در آخر ویدیو تعداد تپق هایش را با خنده رفع و رجوع می کند!)

امثال بهنوش بختیاری آزادند هرگونه که دوست دارند زندگی کنند و هر محصولی را تبلیغ کنند، ولی ما هم باید هوشیار باشیم که بنابر موقعیت حساسی که برایمان پیش آمده است گول نخوریم.

گویا برخی دیگر هم به شکل های دیگر درحال تبلیغ پودر یا قرص و ... ضدکرونا هستند، ولی واقعیت این است که تمامی این موارد هیچ پایه و اساس علمی و پزشکی ندارد و فقط جهت فروش بیشتر است.

در چنین موقعیتی تنها کاری که می شود کرد این است که خود مردم مراقب همدیگر باشند و توصیه های اصولی و بهداشتی را فقط از منابع معتبر پیگیری کنند.

یک متخصص بیماری های عفونی در تلویزیون خاطرنشان کرد استرس می تواند سطح ایمنی بدن را کاهش دهد پس سعی کنید به هیچ عنوان حرص و جوش نخورید و از استرس دریافت دوری کنید.

گول کاسبان مختلف را نخوریم و یادمان باشد که چنین مسائلی فراتر از یک نفع یا سود چند روزه است و شرم بر کسانی که از هر فرصتی استفاده می کنند تا جیب خود را پرتر کنند.

تور کیش: سفری هیجان انگیز به مروارید خلیج فارس

مجله سایه: گلچینی از بهترین های وب

منبع: برترین ها
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10107

به "شرم کن خانم بختیاری!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرم کن خانم بختیاری!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید