ضرب الاجل 24 ساعته به بانک ها برای پرداخت تسهیلات بدون ضامن

به گزارش راه ساری، وزرات امور اقتصادی و دارایی در نامه ای به 13 مدیر بانکی دولتی ضرب الاجل 24 ساعته با موضوع عدم نیاز به ضامن در پرداخت تسهیلات خرد به کارکنان، بازنشستگان و مستمری بگیران بخش های دولتی، عمومی و خصوصی مشخص کرد.

ضرب الاجل 24 ساعته به بانک ها برای پرداخت تسهیلات بدون ضامن

به گزارش ایرنا، در این نامه از مدیران عامل بانک ها خواسته شده بخشنامه داخلی متبوع خود و همچنین فرایند و جزئیات اقدام شعب در پایگاه اطلاع رسانی بانک مذکور درج و به نحو مقتضی به اطلاع عمومی مشتریان و مسوولان شعب برسد.

همچنین همه واحد های بازرسی را موظف کرده تا با تشکیل هیات ویژه نسبت به بازرسی سرزده و همچنین نظارت مستمر بر حسن اجرای بخشنامه مذکور اقدام کنند.

وزارت اقتصاد از مدیران عامل بانک ها خواسته آدرس سامانه رسیدگی به شکایات آن بانک و آدرس سامانه نظارت مردمی وزارت اقتصاد به نشانی bazresi.mefa.ir را در پایگاه اطلاع رسانی و همچنین کلیه شعب بانک به اطلاع مشتریان خود برساند.

علاوه بر این باید تمام شکایات مردمی در خصوص پرداخت تسهیلات خرد بدون ضامن ظرف مدت 48 ساعت رسیدگی شود و علاوه بر برکناری متخلفان احتمالی، مراتب به هیات رسیدگی به تخلفات اداری و حسب مورد به کمیته های انضباطی اعلام شود. مراجع رسیدگی موظفند با قید فوریت نسبت به صدور رای اقدام کرده و نتیجه را به این مرکز اعلام کنند.

براساس این گزارش بانک های ملی، سپه، مسکن، کشاورزی، توسعه صادرات، صنعت و معدن، پست بانک، قرض الحسنه مهر ایران، ملت، تجارت، رفاه کارگران، صادرات و توسعه تعاون بانک هایی هستند که موظف شدند در پرداخت تسهیلات کمتر از 100 میلیون تومان ضامن دریافت نکنند و پرداخت تسهیلات براساس اعتبارسنجی افراد باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 20 اسفند 1400 بروزرسانی: 20 اسفند 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14508

به "ضرب الاجل 24 ساعته به بانک ها برای پرداخت تسهیلات بدون ضامن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرب الاجل 24 ساعته به بانک ها برای پرداخت تسهیلات بدون ضامن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید