طراحی ربات های جراح و شوینده توسط محققان دانشگاه امیرکبیر

به گزارش راه ساری، به گزارش خبرنگاران، دکتر محمد حسین حسینیان رئیس دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مراسم افتتاحیه پنجمین کنفرانس بین المللی رباتیک و مکاترونیک گفت: در طول سال، 20 -30 کنفرانس در زمینه برق در دانشکده های بزرگ و کوچک دانشگاه برگزار می کنیم.

طراحی ربات های جراح و شوینده توسط محققان دانشگاه امیرکبیر

وی اضافه نمود: خوشبختانه دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بخش رباتیک و مکاترونیک با همکاری دانشکده های کامپیوتر، مکانیک، برق و همچنین بخشی مهندسی پزشکی همکاری می کنند که همین موضوع باعث شده گرایش های میان رشته ای ایجاد شود.

وی تاکید کرد: این موضوع نشان می دهد رباتیک از اهمیت بالایی برای ارتباط با دوره های آینده برخوردار است.

حسینیان خاطر نشان کرد: رباتیک مبنای الکترونیکی دارد که با همکاری 3 دانشکده می تواند عنصری به اسم ربات ایجاد شود. خوشبختانه دانشکده مهندسی برق در این زمینه فعال است به طوریکه ربات جراح و ربات شوینده خطوط انتقال نیرو توسط اساتید این دانشگاه طراحی شده است.

وی گفت: همچنین آزمایشگاهی در دانشکده مهندسی برق داریم که ازمایش های کنترل ربات های طراحی شده توسط اساتید و دانشجویان دانشگاه در آن انجام می گیرد.

به گفته رئیس دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تیم های رباتیک دانشگاه امیرکبیر هم در مسابقات جهانی خوش درخشیدند به طوریکه امسال در بین آلمانی ها، چینی ها، ژاپنی و کانادایی ها و.... ربته چهارم را در مسابقات رباتیک کسب کردند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 آذر 1398 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 6110

به "طراحی ربات های جراح و شوینده توسط محققان دانشگاه امیرکبیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی ربات های جراح و شوینده توسط محققان دانشگاه امیرکبیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید