فعالیت پارک صنایع فرهنگی در حوزه بلاک چین، از سامانه ثبت شو رونمایی می گردد

به گزارش راه ساری، معاون فناوری پارک علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی با بیان اینکه این پارک به عنوان یک پارک تخصصی در صنایع فرهنگی، در حوزه بلاک چین نیز فعال شده است گفت: به همین منظور در سه ماهه اول سال جاری، دو پروژه شاخص بلاک چین را رونمایی می کنیم.

فعالیت پارک صنایع فرهنگی در حوزه بلاک چین، از سامانه ثبت شو رونمایی می گردد

مهدی عباسی، معاون فناوری پارک علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، اظهار کرد: این پارک، یک پارک ملی است و به همین دلیل با نظرخواهی صورت گرفته از ظرفیت تمامی دانشگاه ها در 5 حوزه فعالیت پارک استفاده می گردد.

وی اضافه نمود: مجوزی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اخذ کردیم که این پارک، رابط بین الملل و دانشگاه ها می گردد و بر اساس این مجوز همه دانشگاه ها با ما در ارتباط هستند.

معاون فناوری پارک علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی ادامه داد: دو برنامه اصلی پارک، جایزه تعالی صنعت گردشگری ایران و جشنواره طراحی بسته بندی است که برنامه های آن تنظیم شده و طبق روال هرساله برگزار می گردد.

عباسی تأکید کرد: در دنیای امروز، بلاک چین حرف اول را در حوزه فرهنگی و صنایع نرم می زند. این پارک به عنوان یک پارک تخصصی در صنایع فرهنگی، در حوزه بلاکچین نیز فعال شده است و به همین منظور در سه ماهه اول سال جاری،دو پروژه شاخص بلاک چین را رونمایی می کنیم.

وی پیرامون سامانه ثبت شو شرح داد: تا امروز در صنعت فرهنگی، جایی برای ثبت محصولات آن وجود نداشت.سامانه ثبت شو، اولین سامانه ای است که به صورت ملی و فرا ملی می خواهد در این زمینه فعالیت کند و به زودی از آن رونمایی می گردد.

بلاک چین یک نوع سیستم ثبت اطلاعات و گزارش است که تفاوت آن با سیستم های دیگر این است که اطلاعات ذخیره شده روی این نوع سیستم، میان همه اعضای شبکه به اشتراک گذاشته می گردد و با استفاده از رمزنگاری امکان حذف و دستکاری اطلاعات ثبت شده تقریبا غیرممکن است.

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 1432

به "فعالیت پارک صنایع فرهنگی در حوزه بلاک چین، از سامانه ثبت شو رونمایی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت پارک صنایع فرهنگی در حوزه بلاک چین، از سامانه ثبت شو رونمایی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید