قطر و اردن همکاری نظامی را افزایش می دهند

به گزارش راه ساری، هیأت نظامی قطر به ریاست سالم حمد العقیل النابت فرمانده نیروی هوایی قطر که به اردن سفر نموده است با مقامات نظامی این کشور دیدار کرد.

قطر و اردن همکاری نظامی را افزایش می دهند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، هیأت نظامی قطر به ریاست سرلشکر خلبانسالم حمد العقیل النابت روز سه شنبه در امان پایتخت اردن با یوسف الحنیطی رئیس ستاد مشترک ارتش اردن دیدار کرد.

در این دیدار همکاری و هماهنگی نظامی مشترک و راهکارهای تقویت روابط دوجانبه به نفع منافع ارتش های دو کشور آنالیز شد.

طبق گزارش خبرگزاری قطر (قنا)، دو طرف همچنین به تبادل تجربیات نظامی در تمامی زمینه ها و آنالیز پاره ای از مسائل مهم و اوضاع منطقه پرداختند.

اردن اخیرا در اقدامی که ناظران آن را فاصله دریافت تدریجی از عربستان سعودی ارزیابی می نمایند، روابط خود با قطر را بهبود بخشیده است و در همین ارتباط شاه اردن اخیرا با معین زید اللوزی دبیرکل وزارت خارجه این کشور به عنوان سفیر در دوحه پس از گذشت دو سال کاهش روابط دیپلماتیک، موافقت کرد.

همچنین قطر نیز سعود آل ثانی از شخصیت های برجسته این کشور و نوه بنیانگذار دولت قطر را به عنوان سفیر این کشور در اردن معین نموده است.

از خرداد ماه سال 1396 که چهار کشور عربی (عربستان، مصر، بحرین و امارات) روابط دیپلماتیک خود با قطر را قطع نموده و محاصره این کشور از زمین، هوا و دریا را شروع کردند، دولت اردن با وجود فشارهایی عربستان و امارات برای قطع روابط با دوحه تنها به کاهش سطح روابط به این کشور بسنده کرد.

ص

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4226

به "قطر و اردن همکاری نظامی را افزایش می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطر و اردن همکاری نظامی را افزایش می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید