مأموریت ویژه رویترز ، این بار اتاق عملیات پنتاگون، کارفرماست

به گزارش راه ساری، سرنگونی پهپاد آمریکایی در آستانه ورود ترامپ به کمپین انتخابات ریاست جمهوری 2020 در آمریکا علاوه بر لطمه زدن به اعتبار نظامی این کشور، بار دیگرضربه شکننده ای را که حاصل اشتباه محاسباتی مشاوران کم خرد کاخ سفید بود به صندلی و اعتبار سیاسی و اجتماعی رئیس جمهور آمریکا وارد کرد.

مأموریت ویژه رویترز ، این بار اتاق عملیات پنتاگون، کارفرماست

به گزارش خبرنگاران به نقل از نور نیوز، خبرگزاری رویترز ساعاتی پیش به نقل از مقاماتی در ایران که به نام شان اشاره نکرد، مدعی شد که پیغام ویژه رئیس جمهور آمریکا به وسیله حکومت عمان به تهران رسانده شده و ترامپ در این پیغام در مورد حمله ای قریب الوقوع به ایران هشدار داده است.

این خبر بلافاصله با واکنش مقامات رسمی جمهوری اسلامی روبرو شد و موضوع ارسال نامه و محتوای ادعایی رویترز تکذیب شد.

رویترز با انتشار این خبر جعلی بدنبال تأمین چهار هدف، شامل سرپوش گذاشتن بر تجاوز آمریکا، پر هزینه قلمداد کردن اقدام دفاعی ایران، بازسازی اقتدار نظامی تحقیر شده پنتاگون و ایجاد حاشیه روانی برای رئیس جمهور آمریکا بود.

از اولین ساعات پنج شنبه شب، افکار عمومی دنیا بشدت تحت تأثیر موضوع تجاوز پهپاد فوق پیشرفته آمریکایی به حریم هوایی ایران و واکنش قاطع و فناورانه ایران که سرنگونی این پرنده گرانقیمت را بدنبال داشت قرار گرفته است.

آمریکایی ها در ابتدای این رخداد با تناقض گویی سعی کردند موضوع حضور و تجاوز این پهپاد در آسمان ایران را انکار نمایند اما با کشف قطعات منهدم شده این پرنده در آب های ساحلی ایران، هرگونه شبهه در مورد هدف قرار دریافت پهپاد آمریکایی در خارج از آسمان ایران از بین رفت.

در حالی که آمریکایی ها بدلیل انجام این اقدام غیر قانونی و تحریک آمیز و همچنین شکسته شدن هیمنه دروغین اقتدار نظامی شان بشدت زیر سوال رفته اند و در سردرگمی کم سابقه ای دست و پا می زنند، بار دیگر ابزار فریب را با استفاده از رسانه ای که ستاد عملیات روانی علیه ایران است برای ایجاد انحراف در اذهان عمومی و خروج از بحران خود ساخته بکار دریافتد.

سرنگونی پهپاد آمریکایی در آستانه ورود ترامپ به کمپین انتخابات ریاست جمهوری 2020 در آمریکا علاوه بر لطمه زدن به اعتبار نظامی این کشور، بار دیگر ضربه شنماینده ای را که حاصل اشتباه محاسباتی مشاوران کم خرد کاخ سفید بود به صندلی و اعتبار سیاسی و اجتماعی رئیس جمهور آمریکا وارد کرد.

باید منتظر ماند و دید که دونالد ترامپ تا چه زمانی می خواهد تصمیمات و اقدامات پرهزینه تیم امنیتی و سیاست خارجی خود را تحمل کند و اعتبار خود را به ماجراجویی آنها گره بزند.

/

huseynvahedi.ir: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3456

به "مأموریت ویژه رویترز ، این بار اتاق عملیات پنتاگون، کارفرماست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مأموریت ویژه رویترز ، این بار اتاق عملیات پنتاگون، کارفرماست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید