محاسبه تعداد صفحات کاتالوگ

به گزارش راه ساری، اینکه چه تعداد صفحه ای برای کاتالوگ ما ضروری است از آن دسته مواردی است که شما بایست به آن دقت کنید و بدون در نظر دریافت نکته های مهم ممکن است کار شما مطلوب نباشد.

محاسبه تعداد صفحات کاتالوگ

برای محاسبه قیمت چاپ کاتالوگ و طراحی صفحات کاتالوگ باید به صورت فرم کار را حساب کنید به این صورت که هر فرم تشکیل شده از 4 صفحه و شما باید باید تعداد صفحات کاتالوگ را روی ضریب 4 ببندید. به عنوان مثال شما اگر یک برگه A4 یا A5 ر ا از وسط تا کنید به شما 4 صفحه میدهد اگر هنوز در محاسبه تعداد صفحات مشکل دارید وقتی برگه را تا زدید بصورت کتابی شماره صفحه بزنید تا دقیق بتوانید به موضوع پی ببرید. حالا شما میدوینید که اگر کارتون یک برگ به شما 4 صفحه میدهد و شما برای داشتن 8 صفحه A5 احتیاج به 2 برگ A4 دارید البته محاسبه این که کاتالوگتون چند برگ یا چند فرم دارد وظیفه شما نیست و شما فقط به مجری میگویید کاتالوگتون چند صفحه دارید وطیفه محاسبه چند برگ یا چند فرم به عهده مجری کار هست.

در کاتالوگ ها برای تعداد صفحات پایین مثل 4 و 8 صفحه اغلب همه برگه ها را از یک گراماژ انتخاب میکنند مثلا میگویند صفحات جلد و داخلی همه 250 گرمی یا 300 گرمی باشد و اگر صفحه جلد رو سلفون بکشند صفحه داخلی رو هم همینکارو انجام میدهند. البته این سلفون کشی جلد بیشتر به این دلیل هست که موفع تا کردن کاغذ ترک میخورد و این سلفون باعث جلوگیری از ترک خوردن کار میشود. البته سلفون کشی کاغذ های کاتالوگ به زیباتر شدن کاتالوگ هم یاری میکند و در برخی مواقع با سلفون براق میتوان کار رو روشن تر و درخشنده تر کرد و با سلفون مات میتوان رنگ های روشن را تیره تر جلوه داد. در تعداد صفحات بالای کاتالوگ فقط برگه جلد را ضخیم تر میگیرند به خاطر مقاومت بالای کاتالوگ، برگه جلد آن را سلفون میزنند که شکستگی کاغذ در موقع تازدن و صحافی به چشم نیاید. اندازه های متداول در طراحی و چاپ کاتالوگ ها بدون در نظرگرفتن قیمت چاپ کاتالوگ اندازه های A5 و A5 و 19×19 و 29/7× 63 سانتی متر و …. میباشد.

انتشار: 3 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8474

به "محاسبه تعداد صفحات کاتالوگ" امتیاز دهید

1 کاربر به "محاسبه تعداد صفحات کاتالوگ" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محاسبه تعداد صفحات کاتالوگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید