مرگ زن جوان؛ همسرکشی یا شوخی نامناسب؟

به گزارش راه ساری، مردی که متهم است همسرش را خفه کرده و به قتل رسانده، با طرح ادعای جدید در دادگاه پرونده را با چالش روبرو کرد.

مرگ زن جوان؛ همسرکشی یا شوخی نامناسب؟

به گزارش شرق، پاییز سال گذشته مردی با مأموران پلیس تماس گرفت و مدعی شد همسرش فوت کرده است. این مرد ادعا کرد نمی داند چه اتفاقی افتاده و همسرش در خانه فوت کرده است. زمانی که مأموران به منزل او رفتند و جسد را به پزشکی قانونی منتقل کردند، مرد جوان را مورد بازپرسی قرار دادند.

او گفت: ما خواب بودیم. من نیمه شب بیدار شدم و دیدم همسرم فوت کرده است. او بیماری زمینه ای داشت. این در حالی بود که پزشکی قانونی اظهار داشت علت مرگ فشار بر عناصر حیاتی گردن و خفگی است. به این ترتیب معین شد زن جوان که ترانه نام دارد به قتل رسیده و مرگ او طبیعی نبوده است. به همین دلیل پرونده دوباره به جریان افتاد و پوریا مورد بازپرسی قرار گرفت.

مرد جوان این بار لب به اعتراف گشود و گفت: من و همسرم با هم اختلاف داشتیم و به خاطر این اختلاف بود که من او را به قتل رساندم. ما آن شب دعوا کردیم. پرونده با صدور کیفرخواست برای رسیدگی به شعبه 2 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و متهم پای میز محاکمه رفت. در ابتدای جلسه رسیدگی کیفرخواست علیه متهم خوانده شد و سپس اولیای دم در جایگاه قرار گرفتند و خواستار صدور حکم قصاص شدند.

پدر و مادر مقتول از طرف نوه کوچک شان هم درخواست قصاص کردند. وقتی نوبت به متهم رسید، او اتهام قتل را رد کرد و گفت: من و همسرم با هم اختلاف داشتیم و من این را انکار نمی کنم. بار ها شده بود که من و همسرم با هم دعوا کرده بودیم. مدتی بود که بچه دار شده بودیم و با وجود داشتن فرزند هم اختلاف مان باقی بود، اما به خاطر بچه با هم مهربان تر بودیم و تنش بین ما کمتر شده بود تا اینکه شب حادثه من داشتم با همسرم شوخی می کردم که یکباره او حالش بد شد و دیگر تلاش من برای اینکه بتوانم کمکش کنم فایده ای نداشت.

متهم گفت: من داشتم با همسرم شوخی می کردم و با هم می خندیدیم. شالش را دور گردنش پیچیدم که یک دفعه او روی زمین افتاد و دیگر نفس نکشید. متهم گفت: سعی کردم دوباره نفسش برشود، ولی برنگشت و هر کاری کردم نفس نکشید. من قصد کشتن همسرم را نداشتم.

قضات خطاب به متهم گفتند: اینکه شال را عادی دور گردن کسی بپیچی جانش را نمی گیرد؛ براساس گزارش پزشکی قانونی مرگ به دلیل خفگی بوده است و خفگی نیز زمانی ایجاد می شود که فشار زیاد باشد بنابراین تو به گلوی همسرت فشار آوردی.

متهم گفت: همسر من بیماری زمینه ای داشت و من فکر نمی کردم اینکه من شال را دور گردنش بیندازم و بکشم باعث مرگش شود. من فکر می کنم بیماری اش در مرگ او تأثیر داشته است. من قبلا هم گفتم با همسرم اختلاف داشتم و این موضوع را انکار نمی کنم، اما آن روز ما دعوا نمی کردیم و رابطه خوبی با هم داشتیم. من زنم را دوست داشتم. او مادر بچه ام بود و من نمی خواستم او را ترک کنم یا بکشم. اگر تا این حد از او بدم می آمد که دست به قتل او بزنم اصلا از او بچه دار نمی شدم و جدا می شدیم. درحالی که ما بچه داشتیم و بعد از اینکه بچه به دنیا آمد زندگی ما بهتر شد. وقتی مأموران به خانه ما آمدند دیدند که شرایط جسد چطور بود. شال دور گردن او نبود. من هر کاری برای کمک به همسرم کردم.

متهم در پاسخ به این سؤال که چرا در ابتدا مدعی شده به خاطر درگیری با همسرش عصبانی شده و او را خفه کرده است، گفت: من در اداره پلیس گفتم داشتم با همسرم شوخی می کردم، اما کسی حرفم را قبول نکرد. آن ها باور نکردند که من شوخی شوخی باعث مرگ همسرم شدم و فکر می کردند دروغ می گویم؛ به همین خاطر مجبور شدم بگویم به خاطر درگیری این کار را کردم.

بعد از گفته های متهم وکیل مدافع او در جایگاه قرار گرفت. او گفت: موکل من به عمد مرتکب قتل نشده و فشاری که بر عناصر حیاتی گردن وارد شده هم فشار زیادی نبوده است. پزشکی قانونی نیز تأیید کرده است که انسداد مجاری تنفسی اتفاق افتاده و نفس قطع شده است. اما نسبت به اینکه بیماری مقتول چقدر در مرگ نقش داشته صحبتی نشده است. من به عنوان وکیل مدافع متهم درخواست دارم در این خصوص تحقیقات انجام شود تا معین شود دقیقا چه اتفاقی افتاده است.

ضمن اینکه گفته های موکل من با معاینه پزشکی قانونی و تن پیمایی که اتفاق افتاده همخوانی دارد و هیچ آثار ضرب و جرحی روی بدن مقتول دیده نشده است. به این ترتیب قضات وارد شور شدند و پرونده را برای بررسی مجدد به دادسرا بازگرداندند تا یک بار دیگر تحقیقات درخصوص اینکه مقتول دقیقا به چه دلیل جانش را از دست داده و آیا ادعای متهم درخصوص اینکه در حال شوخی با مقتول بوده و مرگ اتفاقی است، صحت دارد یا نه.

ویزارو: ویزای تضمینی شینگن، ویزای کانادا تضمینی

سلو بلاگ: محفلی برای هم اندیشی

منبع: فرارو
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 12122

به "مرگ زن جوان؛ همسرکشی یا شوخی نامناسب؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ زن جوان؛ همسرکشی یا شوخی نامناسب؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید