مسیرهای دوچرخه سواری و پیاده راه تا 500 کیلومتر افزایش می یابد

به گزارش راه ساری، مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران از افزایش طول پیاده راه و مسیرهای دوچرخه سواری تا 500 کیلومتر در پایتخت کشورمان خبر داد.

مسیرهای دوچرخه سواری و پیاده راه تا 500 کیلومتر افزایش می یابد

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران، مدیرعامل این سازمان با اشاره به سند راهبردی برنامه سوم توسعه شهرداری تهران و تکالیف مندرج در آن، گفت: در حال حاضر در شهر تهران، 500 کیلومتر راستا بزرگراهی و معابر اصلی داریم. با این همه، مطابق بند یک ماده 48 برنامه سوم پنج ساله شهرتهران -که باید تا 1401 اجرایی شود- این عدد باید به 500 کیلومتربرای راستاهای دوچرخه و پیاده راه افزایش یابد

به گفته مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران؛ اکنون 170 کیلومتر راستا دوچرخه داریم که البته کافی نیست و مطابق برنامه باید گام های رو به جلو برداریم.

او به اهتمام شهردار تهران درباره تحقق سه شنبه های بدون خودرو و پیمودن راستا منزل تا محل کار با دوچرخه اشاره کرد و گفت: مدیریت شهری تهران معتقد است که شهرباید از تملک خودروها خارج شده و به شهروندان بازگردد. بر این اساس، توسعه معابر و پیاده راه ها و استفاده از حمل و نقل عمومی به جای خودروهای سواری تک سرنشین و البته استفاده از دوچرخه به عنوان وسیله ای پاک در راستای حفظ محیط زیست، در دستور کار قرار گرفته است .

تور مالزی: تور مالزی ارزان، تور لحظه آخری مالزی، تور مالزی نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان مالزی را از ما بخواهید.

خیمه نیوز: با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 11803

به "مسیرهای دوچرخه سواری و پیاده راه تا 500 کیلومتر افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسیرهای دوچرخه سواری و پیاده راه تا 500 کیلومتر افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید