معاون عمرانی وزیر کشور: اعتبارات ویژه ای برای شهرداری ها در نظر گرفته شده است

به گزارش راه ساری، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: اعتبارات ویژه ای در بودجه سال آینده برای شهرداری ها و دهیاری های سراسر کشور پیش بینی شده است.

معاون عمرانی وزیر کشور: اعتبارات ویژه ای برای شهرداری ها در نظر گرفته شده است

به گزارش خبرنگار از ، مهدی جاقتصادی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در نشست با فرمانداران و شهرداران بعضی از شهرستان های جنوب سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به محدودیت های اقتصادی در چند هفته گذشته 200 میلیارد تومان به شهرداری ها و دهیاری های کشور اعتبار اختصاص یافت.

وی ادامه داد: هزار میلیارد تومان در بوجه سال آینده در بحث پسماند برای شهرداری ها در نظر گرفته شده که امیدواریم شهرداران بتوانند این اعتبارات را جذب نمایند.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: همچنین در بحث بازآفرینی شهری اعتبارات خوبی برای شهرداری ها در سال آینده در نظر گرفته شده است.

وی بیان نمود: با عنایت کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی میزان قیر رایگان شهرداری ها و دهیاری ها از 13 درصد به 17 درصد افزایش یافت.

جاقتصادی نژاد توضیح داد: همچنین مقرر شد به شهر های زیر 50 هزار نفر قیر رایگان بیشتری اختصاص یابد تا مسائل این شهر ها تا حدودی رفع گردد.

وی تاکید نمود: شهرداران باید مطالبات خودشان از دستگاه های دولتی را وصول نمایند تا بتوانند خدمات شهری بیشتری به مردم ارائه دهند.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: شهرداران با ایده های نو به دنبال درآمدزایی برای شهرداری ها باشند.

وی تاکید نمود: برای پیشرفت و ترقی شهر هایی همچون زاهدان باید نسخه های جدیدی نوشته گردد.

**مشارکت مردم ستون و خیمه توسعه است

استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت:مشارکت مردم و نقش دادن به آنان در مدیریت شهری ستون و خیمه توسعه و پیشرفت منطقه و شهر است.

احمد علی موهبتی گفت: چنانچه وضعیت شهر ها خوب نباشد توسعه و آبادانی نیز در آن شهر رخ نخواهد داد بنابراین باید نقش مردم در مدیریت شهری را برجسته کرد.

وی توضیح داد: نقش دادن به مردم در مدیریت شهری بسیاری از مسائل شهرداری ها را رفع می نماید بنابراین شهرداران به این نکته توجه اساسی داشته باشند.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: همان طوری که مردم در سبد کالاهایشان مبلغی را برای خوراک، پوشاک و ... در نظر می گیرند برای مدیریت شهری نیز چنین اقدامی انجام دهند تا شهری زیبا داشته باشیم.

وی بیان نمود: مشارکت مردم در امور شهری وقتی رخ می دهد که مردم به مسئولان خودشان اعتماد داشته باشند و راه این اعتماد تخصیص اعتبارات دولتی در حوزه شهری است.

موهبتی گفت: اگر بتوانیم اعتماد و مشارکت مردم را به دست بیاوریم بسیاری از مسائل شهری رفع خواهد شد.

وی بیان نمود: دولت برای اعتماد بخشی میان مردم و مسئولان باید اعتباراتی را در نظر بگیرد.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با وجود اینکه رهبر معظم انقلاب و دولت نگاه ویژه ای به استان دارند، اما 1.8 دهم بودجه کشور به این منطقه تخصیص می یابد.

وی بیان نمود: در چند ماه اخیر 49 میلیارد تومان به شهرداری های سیستان و بلوچستان اعتبار تخصیص یافت تا بتوانند بعضی از مسائل خودشان را رفع نمایند.

موهبتی بیان نمود: همچنین مزایایی برای شهرداران سیستان و بلوچستان در نظر گرفته شده که شرط تحقق این مزایا پرداخت به موقع حقوق کارکنان شان است.

در این نشست شماری از فرمانداران و شهرداران جنوب سیستان و بلوچستان مسائل حوزه های مدیریت شهری خودشان را مطرح کردند.

ع

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 1921

به "معاون عمرانی وزیر کشور: اعتبارات ویژه ای برای شهرداری ها در نظر گرفته شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون عمرانی وزیر کشور: اعتبارات ویژه ای برای شهرداری ها در نظر گرفته شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید