مناظره به جای مصاحبه با طعم عادل

به گزارش راه ساری، داستان افشاگری مهدی تاج علیه وزیر ورزش در ماجرای عقد قرارداد با ویلموتس دست آخر رئیس اسبق فدراسیون فوتبال را جلوی دوربین برنامه فوتبال برتر نشاند. جایی که محمدرضا میثاقی مجری برنامه با سوالات ضربه ای اش عرق تاج را درآورد تا او که گوشه رینگ گیر کرده بود، دست روی نقطه ضعف میثاقی بگذارد و با به میان کشیدن پای عادل فردوسی پور و تاکید بر این که انتقادهای عادل منصفانه بود، نیمچه انتقامی هم از مجری برنامه گرفته باشد.

مناظره به جای مصاحبه با طعم عادل

ترفندی که البته خوب هم جواب داد و به عصبانی شدن میثاقی ختم شد. هرچند او هم کم نیاورد و در پاسخ به تاج یادآوری کرد که او در گذشته یک سپر رسانه ای قوی داشت که نقدی از او و فدراسیونش صورت نگیرد.

اتفاقات رخ داده در این برنامه علاوه بر این که بازتاب رسانه ای بالایی داشت، در فضای مجازی هم واکنش های مختلفی به دنبال داشت. از یک طرف بعضی سایت های خبری جدال تاج و میثاقی را جدالی غیرمحترنامه با استفاده ابزاری از نام عادل فردوسی پور خواندند و از طرف دیگر بعضی خبرگزاری ها مدعی شدند بازنده این مناظره قطعا محمدرضا میثاقی بوده و نه تاج. آن هم با این استدلال که تاج با زیرکی توانست میثاقی را به بالاترین نقطه عصبانیت برساند، به نحوی که مجری برنامه فوتبال برتر نخواست هنگام خارج شدن تاج از استودیو برنامه فوتبال برتر با او خداحافظی کند.

حتی گفته شد این تنها باخت میثاقی نبوده و او وقتی از حفاظ محکم رسانه ای زمان ریاست تاج سخن گفت، در واقع به طورغیرمستقیم عادل فردوسی پور را در دسته متهمان این حفاظ قرار داد تا جایی که تاج به او گفت شما منظورتان عادل فردوسی پور است!

میثاقی از این جهت هم باخت تا طرفداران بی شمار عادل را بیشتر از گذشته رودرروی خود قرار دهد. باخت دیگر میثاقی، اما نیمه تمام رها کردن مصاحبه اش با تاج بود؛ آنجا که سوالات مردمی را از رئیس سابق فدراسیون فوتبال نپرسید، آن هم به این دلیل که تاج گفت ممکن است این سوالات خودتان باشد نه مردم. تاج این گونه میثاقی را عصبی کرد و بعدش هم زیرکانه به او اصرار کرد سوالات مردم را بپرسد که میثاقی از کوره در رفت و با ناراحتی مصاحبه را تمام کرد.

در توئیتر، اما بازار هشتگ های مهدی تاج و محمدرضا میثاقی داغ داغ بود و کاربران با انتشار بخش هایی از فیلم این مناظره بی سرانجام، واکنش های مختلفی نسبت به موضوع داشتند.

یکی از کاربران با انتشار عکسی از تاج و میثاقی در برنامه فوتبال برتر نوشت: وقتی یک مدیر بی کفایت و یک مجری بدون پشتوانه مردمی روبه روی هم قرار می گیرند، مصاحبه این طور می شود؛ رئیس فدراسیون برای تبرئه خودش مدام از اعتبار فردوسی پور به مجری کنایه می زند و از آن سو مجری برای زیر سوال بردن فدراسیون، عادل را متهم می کند.

کاربر دیگری این طور موضوع این برنامه را تفسیر کرد: موضوع حیف و میل شدن هفت هشت میلیون دلار یا یورو در قرارداد #ویلموتس است؛ بعضی کیف کرده اند از کنایه های تند #مهدی-تاج به #میثاقی سر بودن یا نبودن #فردوسی پور. انگار فقط و حتما عادل باید بیاید آن ده ها میلیارد تومان بیت المال را از حلقوم بلژیکی [نا]نجیب بکشد بیرون.

در این بین، اما هشتگ عادل-حذف-شدنی-نیست درحالی داغ شد که در کنار آن کم نبودند توئیت هایی که به دفاع مستقیم از عادل فردوسی پور و برنامه نود پرداختند و در قبالش میثاقی را کوبیدند تا بار دیگر به او یادآوری کنند جای چه کسی را روی آنتن زنده تلویزیون گرفته است: یکی باید بالاخره تو روی میثاقی بهش می گفت که تو و برنامه فوتبال برتر، هیچ وقت نمی تونین جایگزین عادل و 90 بشین. با همه نقدها به آقای مهدی تاج، از این حرکتش لذت بردم، سپاس.

البته طرفداران میثاقی هم بیکار ننشستند و از مجری محبوبشان با انتشار توئیتی هایی از این دست، حمایت کردند: واقعا اجرای امشب میثاقی توی #فوتبال-برتر شایسته تجمید بود. صریح و بدون ذره ای لکنت، نقدها و ابهامات در مورد قرارداد #ویلموتس رو از #مهدی-تاج پرسید. با کمترین درک و فهم رسانه ای و روانشناسانه می شه فهمید چقدر دست تاج خالی بود و این قرارداد ابعاد پشت پرده داره.

منبع: خراسان

منبع: فرارو
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9812

به "مناظره به جای مصاحبه با طعم عادل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مناظره به جای مصاحبه با طعم عادل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید