نانسی پلوسی: ما بسیار نگران امنیت افشاگر گفت وگوی ترامپ هستیم

به گزارش راه ساری، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا مداخله دولت این کشور در آنالیز پرونده افشاگری درباره گفت وگوی ترامپ با رئیس جمهور اوکراین را دخالت کاخ سفید و قوه مجریه در رویه ای قانونی خواند.

نانسی پلوسی: ما بسیار نگران امنیت افشاگر گفت وگوی ترامپ هستیم

به گزارش ، به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا سرپوش گذاشتن دولت این کشور در موضوع افشاگری درباره گفت وگوی دونالد ترامپ با رئیس جمهور اوکراین را دخالت قوه مجریه در رویه ای قانونی توصیف کرد.

نانسی پلوسی گفت: نه فقط باید به موضوع سرپوش گذاشتن در موضوع اخیر از سوی رئیس جمهور رسیدگی گردد, بلکه باید برای مخفی کاری در موضوع همین سرپوش گذاری، نقش دادستان کل رسیدگی گردد. عملکرد دادستان کل در موضوع رسیدگی به پرونده اوکراین همچنان در کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان در جریان است.

رهبر اکثریت دموکرات کنگره آمریکا گفت: دست کم برای موضوع رسیدگی و تحقیق در این خصوص, آرائی بیش از اکثریت دموکرات ها را در اختیار دارد و از سوی دیگر, نوعی حس فوریت نیز وجود دارد تا این موضوع در اسرع وقت رسیدگی گردد. البته رهبر اکثریت دموکرات در کنگره آمریکا جدول زمانی برای این اقدامات تعیین ننموده است، ولی احتمالا این موضوعات تا قبل از تعطیلات جشن سپاسگزاری و تحقیقات مربوط به استیضاح در این مدت زمان جمع بندی می شوند.

نانسی پلوسی گفت: هنوز تعیین نیست گام بعدی در رسیدگی به موضوع سرپوش گذاری در یک موضوع و نیز مخفی کردن این سرپوش گذاری چه میزان زمان می برد.

پلوسی درباره نگرانی از امنیت فرد افشاگر گفت: واقعیت این است که ما بسیار نگران امنیت وی هستیم، آنچه که رئیس جمهور گفته است چیزی فراتر از اقدامی غیر مسئولانه است, این اظهارات خطرناک هستند.

پلوسی گفت: افراد افشاگر نقش بسیار مهمی در افشای عملکرد نادرست دولتمردان ما دارند و اگر دعوی آن ها از نظر دادستان کل معتبر شناخته گردد و مایه نگرانی فوری باشد, باید به مدیر اطلاعات مرکزی داده شوند. بر اساس قانون مدیر سیا نیز این اطلاعات را باید در اختیار کنگره قرار دهد.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت: کاخ سفید و قوه مجریه در این رویه مداخله نموده اند و باعث توقف این رویه شده اند. درباره رئیس جمهور هم باید بگویم که گفته است کسانی که اطلاعات را در اختیار این افشاگر قرار داده اند, به شدت به دنبال تضعیف دولت بوده اند. این همان کاری است که تقریبا رئیس جمهور هر روز آن را انجام می دهد.

یک افشاگر فاش کرد رئیس جمهور آمریکا در گفت وگویی تلفنی با رئیس جمهور اوکراین خواستار تحقیقات در مورد جو بایدن و پسرش شده است.

پایان دولت ترامپ با فشار اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا تصمیم گرفت متن این مکالمه تلفنی را منتشر کند و در اختیار عموم قرار دهد.

در پی این رسوایی 219 نماینده دموکرات روز چهارشنبه گذشته به همراه یک نماینده مستقل به اجماع خواستار استیضاح و تحت پیگرد قرار دادن ترامپ شدند.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 5520

به "نانسی پلوسی: ما بسیار نگران امنیت افشاگر گفت وگوی ترامپ هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نانسی پلوسی: ما بسیار نگران امنیت افشاگر گفت وگوی ترامپ هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید