نمایشگاه کتاب فرانکفورت با برنامه به تهران می آید

به گزارش راه ساری، همزمان با نخستین روز از برگزاری نمایشگاه کتاب پاریس فعالیت های غرفه ایران در این نمایشگاه با حضورجمال کامیاب، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پاریس و قادر آشنا، قائم مقام نمایشگاه بین المللی کتاب تهران شروع شد.

نمایشگاه کتاب فرانکفورت با برنامه به تهران می آید

به گزارش نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، در نخستین روز از نمایشگاه کتاب پاریس غرفه ایران میزبان دیدارهایی با چهره های فرهنگی حاضر در نمایشگاه بود. در این دیدارها به آنالیز راه های گسترش تعاملات فرهنگی در حوزه نشر و فعالیت های نمایشگاهی پرداخته شد. بر همین اساس و طبق درخواست نمایشگاه کتاب فرانکفورت، دیداری بین روسا و معاونان دو نمایشگاه صورت گرفت.

یورگن بوس، رئیس نمایشگاه کتاب فرانکفورت و توبیاس ووس، معاون بین الملل این نمایشگاه در دیدار با قادر آشنا و احمد شاکری به بازخوانی فعالیت های متقابل دو نمایشگاه پرداختند. یورگن بوس ضمن تأکید بر حضور قوی ناشران ایرانی در سال گذشته این نمایشگاه، اظهار امیدواری کرد که این روند شکل مطلوب خود را بیابد.

در ادامه قادر آشنا با یادآوری روابط فرهنگی میان دو کشور از یورگن بوس برای بازدید رسمی از نمایشگاه کتاب تهران دعوت به عمل آورد که با استقبال وی روبرو شد.

توبیاس ووس نیز به حضور قوی نمایشگاه کتاب فرانکفورت در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران اشاره نمود و خواستار برگزاری کارگاه هایی مشترک در ایام نمایشگاه کتاب تهران با مشارکت دو طرف شد. دیدار با هیاتی از ایتالیا و عمان از دیگر ملاقات های روز نخست مسئولان نمایشگاه بود. آژانس ادبی پل نیزدرغرفه ایران حضور دارد و به نمایندگی از ناشران مختلف به مذاکره و رایزنی با همتایان خود می پردازد. نمایشگاه کتاب پاریس تا 27 اسفند دایر است.

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 1819

به "نمایشگاه کتاب فرانکفورت با برنامه به تهران می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه کتاب فرانکفورت با برنامه به تهران می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید