نگرانی اهالی امیدیه از شایع شدن بیماری ناشی از دام

به گزارش راه ساری، دبیر نظام صنفی کشاورزی امیدیه با انتقاد از عملکرد شبکه دامپزشکی این شهرستان گفت: جمعی از دامداران امیدیه از عملکرد دامپزشکی شهرستان رضایت ندارند.

نگرانی اهالی امیدیه از شایع شدن بیماری ناشی از دام

امیر شریفات در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به اهمیت فعالیت های شبکه دامپزشکی اظهار کرد: موضوع پیشگیری از بیماری های مشترک انسان و دام از مهمترین وظایف شبکه دامپزشکی است که در صورت عدم رسیدگی منجر به ابتلای دامداران و اهالی روستاها به بیماری های خطرناکی از جمله سل، تب مالت و ... می گردد.

وی ادامه داد: نظارت بر فرآورده های خام دامی که شامل واحدهای قصابی، مرغ فروشی و صنوف است و همچنین بهداشت گوشت و بازرسی کشتارگاه ها از موارد مهمی هستند که اجرای آن ها در شهرستان امیدیه به خوبی انجام نمی گردد.

وی گفت: موضوع واکسیناسیون که به منظور پیشگیری از بیماری های مشترک که باید توسط اکیپ واکسیناسیون و توسط کاردان دامپزشک صورت گیرد اما با توجه به کمبود نیرو در شهرستان فقط توسط دو نفر صورت می گیرد.

دبیر نظام صنفی کشاورزی امیدیه با اشاره به اهمیت موضوع بهداشت و بیماری های مشترک انسان و دام گفت: بسیاری از دامداران طی ماه های اخیر در خصوص موارد فوق به ما مراجعه می نمایند و ما هم مشکلات موجود را به اطلاع اداره کل دامپزشکی استان و معاونت بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی خوزستان رسانده ایم اما تاکنون اقدامی برای ساماندهی شبکه دامپزشکی امیدیه و بهبود وضع موجود نشده است.

شریفات گفت: سوال ما این است آیا اگر روزی فرا برسد که یک بیماری در شهرستان شایع گردد و دامداران را متحمل بار مالی کند و سلامتی دامدار و اهالی روستاها را به خطر بیندازد چه کسی یا ارگانی باید جوابگو باشد؟

وی با اشاره به حساسیت و اهمیت بهداشت گوشت کشتارگاه، نظارت بر ذبح شرعی، تشخیص بیماری های مشترک انسان و دام و همچنین اهمیت سلامت دام و دامدار و اهالی روستاها گفت: خواسته اصلی دامداران شهرستان امیدیه این است که در سیستم مدیریتی شبکه دامپزشکی امیدیه از دکتر متخصص دامپزشک استفاده گردد.

شریفات با بیان این که شبکه دامپزشکی امیدیه احتیاج به ساماندهی دارد، در انتها گفت: امیدواریم با تغییر در سیاست ها و عملکرد شبکه دامپزشکی امیدیه شاهد بهبود وضعیت موجود و کسب رضایتمندی دامداران شهرستان باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 مهر 1397 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 81

به "نگرانی اهالی امیدیه از شایع شدن بیماری ناشی از دام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی اهالی امیدیه از شایع شدن بیماری ناشی از دام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید