واشنگتن به سیاست فشار حداکثری علیه ایران ادامه خواهد داد

به گزارش راه ساری، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسکای نیوز، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با تکرار ادعاها علیه تهران، گفت که ایران نباید اظهارات مایک پمپئو وزیر خارجه و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را ضعف تلقی کند.

واشنگتن به سیاست فشار حداکثری علیه ایران ادامه خواهد داد

مورگان اورتاگوس همچنین اضافه کرد که واشنگتن به سیاست فشار حداکثری علیه ایران ادامه خواهد داد و سیاستش در این خصوص تغییر نکرده است.

وی همچنین با طرح ادعاهای بی اساس برای مرتبط ساختن ایران با حوادث سفارت آمریکا در بغداد، مدعی شد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گزینه های متعددی را در مورد اقداماتی که باید پیرامون حمله به سفارت این کشور در بغداد علیه ایران اتخاذ گردد، در اختیار دارد.

گفتنی است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تنها ساعاتی بعد از انتشار پیغام های توئیتری تهدیدآمیز علیه ایران، از مواضع خود عقب نشینی کرد و خطاب به خبرنگاران گفت نه جنگ با ایران را می خواهد و نه چنین پیش بینی را می نماید.

وی در پاسخ به این سوال که چقدر امکان دارد تشدید تنش ها با ایران به جنگ منتهی گردد؛ مدعی شد: آیا من جنگ می خواهم؟ نه. می خواهم صلح داشته باشم. من صلح را دوست دارم. و ایران هم باید بیش از هرکس دیگری صلح بخواهد. بنابراین فکر نمی کنم چنین چیزی اتفاق بیفتد.

این در حالی است که وی ساعاتی پیشتر مدعی شده بود: مسئولیت کامل جان های از دست رفته، یا خسارت وارده، در هر کدام از تأسیسات ما برعهده ایران است. آنها بهای بسیار سنگینی خواهند پرداخت. این یک هشدار نیست، این یک تهدید است. سال نو مبارک!

این موضع گیری خصمانه ترامپ علیه ایران ساعاتی پس از آن اعلام شد که سفارت آمریکا در بغداد صحنه اعتراضات ضدآمریکایی مردم عراق شد.

گفتنی است که معترضان عراقی که در واکنش به بمباران و تجاوزهای اخیر جنگنده های آمریکایی علیه نیروهای حشدشعبی دست به تظاهرات روبروی سفارت آمریکا در بغداد زدند، خواهان لغو پیمان امنیتی با آمریکا و اخراج نیروها، سفرا و دیپلمات های امریکایی از خاک عراق هستند.

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7426

به "واشنگتن به سیاست فشار حداکثری علیه ایران ادامه خواهد داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن به سیاست فشار حداکثری علیه ایران ادامه خواهد داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید