وام بلاعوض 50 میلیون دلاری بانک جهانی به تاجیکستان

به گزارش راه ساری، بانک جهانی به منظور تجهیز مراکز مدیریت شرایط اضطراری به تاجیکستان 50 میلیون دلار وام بلاعوض اختصاص داد.

وام بلاعوض 50 میلیون دلاری بانک جهانی به تاجیکستان

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در دوشنبه، بانک جهانی به منظور تجهیز مراکز مدیریت شرایط اضطراری به تاجیکستان 50 میلیون دلار وام بلاعوض اختصاص داد.

به گفته کارشناسان بانک جهانی، بیش از 70 میلیون نفر در کل منطقه آسیای مرکزی با خطرات مانند زلزله، رانش زمین، بالا آمدن سطح آب، بهمن و سیل روبرو هستند.

بنابر گزارش بانک جهانی، پیغامدهای اجتماعی و اقتصادی بلایای طبیعی در تاجیکستان قابل توجه است. طی سال های 1992-2016 خسارات اقتصادی ناشی از بلایای طبیعی در این کشور در مجموع 1.8 میلیارد دلار بوده و تقریبا به 7 میلیون نفر آسیب رسانده است.

با توجه به تحقیقات بانک جهانی در خصوص زلزله و سیل، میانگین خسارات ناشی از سیل می تواند تا 1.4 درصد و زلزله 5 درصد از فراوری ناخالص داخلی این کشور برسند.

در چارچوب این پروژه راه های بهبود برنامه های اقتصادی مبارزه با بلایای طبیعی تهیه و مراکز مدیریت شرایط بحران سرمایه گذاری می شوند.

افزایش ظرفیت انستیتوی زمین شناسی، مهندسی زلزله و زلزله شناسی در زمینه ارزیابی خطرات زلزله برای شناسایی دقیق تر خطرات بلایا از جمله دیگر جهات این پروژه به شمار می روند.

علاوه بر این، پروژه مذکور به تهیه یک استراتژی حمایت اقتصادی برای کاهش خطر شوک اقتصادی ناشی از بلایای طبیعی یاری می نماید.

انتهای پیغام/ح

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 2665

به "وام بلاعوض 50 میلیون دلاری بانک جهانی به تاجیکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام بلاعوض 50 میلیون دلاری بانک جهانی به تاجیکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید