واکنش سخنگوی دولت به ملاقات جمعی از اعضای گروه تروریستی الاحوازیه با رئیس مجلس کویت

به گزارش راه ساری، سخنگوی دولت با غیرمترقبه و ناامید کننده خواندن ملاقات اخیر جمعی از اعضای گروه تروریستی الاحوازیه با رئیس مجلس کویت تاکید نمود: دولت کویت قول داده است، این موضوع را از راه های قانونی پیگیری کند.

واکنش سخنگوی دولت به ملاقات جمعی از اعضای گروه تروریستی الاحوازیه با رئیس مجلس کویت

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا علی ربیعی در واکنش به ملاقات اخیر جمعی از اعضای گروه تروریستی و جدایی طلب الاحوازیه با رئیس مجلس کویت و اعطای نشان افتخار به یکی از آنها توضیح داد: این خبر برای ما هم غیرمترقبه و ناامید کننده بود. ما روابط خوبی با کویت داریم و انتظار نداشتیم که چنین اخباری از کویت به گوش برسد. البته پیگیری های ضروری صورت گرفت و بعد از احضار کاردار کویت به وزارت امور خارجه و متعاقباً ملاقات سفیر کشورمان در کویت با قائم مقام وزارت امور خارجه آن کشور، به ما اطلاع دادند که دولت کویت از این ماجرا باخبر نبوده و این ملاقات بر اساس تصمیم شخصی رئیس مجلس کویت انجام شده است. البته این شرح قانع کننده نیست ولی امیدواریم همانطور که دولت کویت قول داده است، این موضوع را از راه های قانونی پیگیری کند.

وی اضافه نمود: ما امیدواریم که دولت کویت حسن نیت خود را در عمل نیز ثابت کند و اطمینان پیدا کند که هرگز چنین اتفاقاتی که به سرعت می تواند تاثیر منفی بر روابط محبت آمیز ما بگذارد، در آینده تکرار نخواهد شد. ما با جدیت، پیگیری های دولت کویت تا بازسازی کامل اعتمادی که پایه مناسبات محبت آمیز و حسن همجواری است، زیر نظر خواهیم گرفت.

علی ربیعی سخنگوی دولت به فارس نیز گفت: ما هرگونه نقش آفرینی در حمله به نیروهای آمریکایی را قویاً تکذیب می کنیم. این ادعای بدون مدرک آمریکا نمی تواند توجیهی برای بمباران و کشتار مردم بر خلاف قوانین بین المللی باشد.

واحدی: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7370

به "واکنش سخنگوی دولت به ملاقات جمعی از اعضای گروه تروریستی الاحوازیه با رئیس مجلس کویت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سخنگوی دولت به ملاقات جمعی از اعضای گروه تروریستی الاحوازیه با رئیس مجلس کویت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید