واکنش مونسان به فعالیت لودرها در شهر باستانی شوش اجازه نمی دهیم میراث تاریخی ایران را نابود نمایند

به گزارش راه ساری، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاکید نمود: ساخت زیرگذر شهری باعث خسارت های غیرقابل جبران برای تمدن چندهزارساله شوش خواهد بود؛ اجازه نمی دهیم میراث تاریخی ایران را نابود نمایند.

واکنش مونسان به فعالیت لودرها در شهر باستانی شوش اجازه نمی دهیم میراث تاریخی ایران را نابود نمایند

به دنبال مصوبه شورای تامین شهر شوش برای شروع مجدد اجرایی کردن طرح تعویض پل روگذر شوش ـ اندیمشک و تبدیل آن به زیرگذر، علی اصغر مونسان، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری واکنش نشان داد و در قدم نخست محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی و یک تیم از معاونت برای پیگیری و آنالیز وضعیت به شهر باستانی شوش رفتند.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین در صفحه شخصی خود در توئیتر این اقدام را محکوم کرد و نوشت: متولیان شهر شوش با حکم شبانه، ساخت زیرگذر شهری را شروع کردند! این اقدام باعث خسارت های غیرقابل جبران برای تمدن چندهزارساله ما خواهد بود! اجازه نمی دهیم میراث تاریخی ایران را نابود نمایند! هم شکایت می کنیم هم به معاون میراث گفتم به جد پیگیر موضوع باشد!

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: سازمان میراث فرهنگی
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4521

به "واکنش مونسان به فعالیت لودرها در شهر باستانی شوش اجازه نمی دهیم میراث تاریخی ایران را نابود نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش مونسان به فعالیت لودرها در شهر باستانی شوش اجازه نمی دهیم میراث تاریخی ایران را نابود نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید