واگذاری ساختمان های متروکه بخش خصوصی به شرکت های دانش بنیان و صندوق های خطرپذیر

به گزارش راه ساری، با تفاهم نامه امضا شده میان معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری و شهرداری تهران تسهیلات لازم برای بهره برداری استارتاپ ها از املاک و ساختمان های در اختیار بخش خصوصی از سوی شهرداری تهران به استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان واگذار می گردد.

واگذاری ساختمان های متروکه بخش خصوصی به شرکت های دانش بنیان و صندوق های خطرپذیر

به گزارش خبرنگاران، در راستای تسهیل استقرار استارتاپ ها، شتاب دهنده ها و ایجاد مراکز فناوری و کارخانه های نوآوری در بافت های فرسوده، ناکارآمد و پهنه های صنعتی متروکه شهر تهران و استفاده از ظرفیت های بالقوه در فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان، تفاهم نامه ای میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شهرداری تهران به امضا رسید.

هدف از این تفاهم نامه استفاده از ظرفیت های موجود شهرداری تهران در شناسایی و واگذاری ساختمان ها و پهنه های صنعتی متروکه و فضاهای قابل استفاده در بافت فرسوده و ناکارآمد شهری برای میزبانی استارتاپ ها و شتاب دهنده ها عنوان شده است.

این تفاهم نامه بر توسعه زیست بوم نوآوری و فناوری و جریان سازی و بهره برداری از اثرات توسعه ای و ارزش افزوده، استقرار استارتاپ ها و کسب وکارهای دانش بنیان در راستای بازآفرینی فضاهای شهری و صنعتی تاکید دارد.

بر اساس این تفاهم نامه شهرداری تهران متعهد شده است که نسبت به شناسایی و معرفی فضاهای مطلوب برای راه اندازی مجتمع های فناوری، کارخانه های استارتاپی در بافت فرسوده و ناکارآمد و تبیین سازوکار واگذاری اراضی و ابنیه به شتاب دهنده ها و صندوق های جسورانه خطرپذیر با نظارت معاونت علمی اقدام کند.

تسهیل بهره بردای استارتاپ ها از املاک و ساختمان های در اختیار بخش خصوصی با صدور مجوز تعمیر، ساخت و احداث ابنیه جدید تا زمان تایید معاونت علمی، نیازسنجی دانشی برای استقرار کسب وکارهای دانش بنیان در راستای توسعه تهران، معرفی زمین ها، بناها و فضاهای مناسب در بافت فرسوده دارای پتانسیل استفاده برای کسب وکارهای نوین و شرکت های دانش بنیان، ارائه خدمات و معرفی استانداردهای فناوری اطلاعات شهرداری تهران برای مطابقت کسب و کارهای دانش بنیان شهری و یاری به ترویج فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان از دیگر تعهدات شهردار تهران در این تفاهم نامه است.

به گزارش خبرنگاران، شناسایی شرکت های دارای صلاحیت و معرفی آن ها به شهرداری، اولویت دهی به استارتاپ های فعال در حوزه مدیریت شهری و حوزه های مرتبط برای استقرار، ارزیابی عملکرد شرکت های استقرار یافته در بازه زمانی 6 ماهه و همکاری و مساعدت در بازسازی و بازآفرینی پهنه های صنعتی متروکه برای شرکت های دانش بنیان از جمله تعهدات معاونت علمی در این تفاهم نامه است.

به منظور اجرای این تفاهم نامه کمیته راهبری متشکل از نمایندگان طرفین تشکیل خواهد شد که وظیفه آن راهبری، سیاستگذاری، مشخص اهداف کمی و کیفی و فرهنگ سازی است.

در این تفاهم نامه همچنین طرفین توافق کردند که تمامی هزینه های تسهیل گری در حوزه ارزیابی و انتخاب استارتاپ ها و نظارت بر فعالیت و ارزیابی عملکرد آن ها به عهده معاونت علمی باشد.

مدت زمان اجرای این تفاهم نامه چهار سال است.

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 378

به "واگذاری ساختمان های متروکه بخش خصوصی به شرکت های دانش بنیان و صندوق های خطرپذیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واگذاری ساختمان های متروکه بخش خصوصی به شرکت های دانش بنیان و صندوق های خطرپذیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید