ومدیر تعداد شرکت های فعال در بورس را به 374 رساند

به گزارش راه ساری، در عرضه اولیه نماد ومدیر، بیش از 2 میلیون و 532 هزار و 802 کد معاملاتی شرکت کردند و حدود 368 سهم به هر کد معاملاتی اختصاص یافت.

ومدیر تعداد شرکت های فعال در بورس را به 374 رساند

به گزارش خبرنگار ، تعداد یک میلیارد و 350 میلیون سهم معادل 15 درصد از سهام شرکت گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری به نام پانصد و هشتاد و چهارمین شرکت در فهرست شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش سرمایه گذاری ها گروه سایر واسطه های مالی در نماد ومدیر به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه خواهد شد.

شروع ثبت سفارش عرضه اولیه ومدیر

براساس این گزارش، تعداد 900 میلیون سهم از کل سهام قابل عرضه در فرآیند کشف قیمت جهت عرضه به عموم به غیر از صندوق های سرمایه گذاری در روز عرضه اختصاص یافت و تعداد 450 میلیون سهم هم صرفا به صندوق های سرمایه گذاری در روز معاملاتی شنبه به قیمت کشف شده اختصاص خواهد یافت.

جمعا، معادل 15 درصد از سهام شرکت گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری با نماد ومدیر به قیمت هر سهم 299 تومان در بورس تهران کشف قیمت و معامله شد.

گفتنی است، شرکت گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری با نماد ومدیر بیش از 2 میلیون و 532 هزار 802 کد معاملاتی در این عرضه اولیه شرکت کردند و حدود 368 سهم به هر کد معاملاتی اختصاص یافت.

همچنین با عرضه اولیه این شرکت در بورس تهران، تعداد شرکت های فعال در بورس به 374 شرکت رسید.

علی صحرایی مدیر عامل بورس تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که، برای افزایش مشارکت افراد در عرضه اولیه ها به غیر از انتشار اوراق تبعی چه رویه هایی در بورس تهران شروع شده است؟، اظهار کرد: انتشار اوراق تبعی یک ابزار اطمینان بخش، برای سهامدار حقیقی است و رویه های دیگری از جمله، بازارگردانی الزامی هم وجود دارد. به این صورت که، تمام شرکت هایی که وارد فرایند عرضه اولیه می شوند بلافاصله بعد از بازگشایی عرضه اولیه، بازارگردان باید کار خود را شروع کند و این دو موضوع جذابیت نقدشوندگی و تضمین بازده حداقلی را، برای سرمایه گذاری که تا خاتمه آن دوره بماند، تضمین می کند.

او در خاتمه بیان نمود: قبل از بازگشایی سهام با سهامدار عمده و بازارگردان هماهنگی لازم انجام می گیرد. البته قیمت سهام تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله، اطلاعات منتشره در مجامع سهام و قیمت های جهانی است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 شهریور 1400 بروزرسانی: 7 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14295

به "ومدیر تعداد شرکت های فعال در بورس را به 374 رساند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ومدیر تعداد شرکت های فعال در بورس را به 374 رساند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید