پذیرش دانشجوهای خارجی در دانشگاه های استرالیا کاهش می یابد

به گزارش راه ساری، بعضی از دانشگاه های استرالیا به دلیل اجتناب از وابستگی به شهریه های بین المللی پذیرش دانشجویان خارجی را محدود نموده اند.

پذیرش دانشجوهای خارجی در دانشگاه های استرالیا کاهش می یابد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از تایمز هایر اجوکیشن، بعضی از دانشگاه های استرالیا به دلیل اجتناب از وابستگی به شهریه های بین المللی پذیرش دانشجویان خارجی را محدود نموده اند.

طبق یک گزارش که در سی و یکم ماه می منتشر شده درآمد مؤسسات آموزش عالی در نیوساوت ولز از دانشجویان بین المللی در سال های 2014 تا 2018 دو برابر شده است.

افزایش دانشجویان خارجی در سیستم آموزش عالی استرالیا به دلیل کاهش بودجه دولتی این کشور است و سعی شده با پیگیری این روند کاهش بودجه جبران گردد؛ پذیرش بی حساب کتاب دانشجویان خارجی نه تنها کاهش بودجه دولتی را جبران نموده، بلکه به میزان قابل توجهی به درآمد این کشور از سیستم آموزش عالی افزوده است.

براساس گزارش ها، درآمد دو دانشگاه بزرگ نیوساوت ولز از دانشجویان بین المللی بیشتر از دانشجویان محلی و دانشجویان بورسیه شده دولتی است.

مارگارت گاردنر، رییس دانشگاه استرالیا چندی پیش در واکنش به اعتراضاتی که به پذیرش بی شمار دانشجویان بین المللی اجرا شده بود در یک مصاحبه مطبوعاتی گفت: دانشگاه استرالیا بابت پذیرش دانشجویان بین المللی و رونق شرایط مالی از هیچ نهادی معذرت خواهی نمی کند.

دانشگاه های سراسر استرالیا محکوم به این شده اند که ثبت نام صدها هزار دانشجوی خارجی تنها به دلیل دریافت شهریه از آنها است و مؤفقیت تحصیلی این دانشجویان جایگاهی در میان سران دانشگاه های استرالیا ندارد.

انتهای پیغام/

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3207

به "پذیرش دانشجوهای خارجی در دانشگاه های استرالیا کاهش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پذیرش دانشجوهای خارجی در دانشگاه های استرالیا کاهش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید