پناهگاه سگ های بلاصاحب کرج دیگر جا ندارد

به گزارش راه ساری، سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج گفت: در حال حاضر ظرفیت پناهگاه حلقه دره پر شده به همین دلیل به دنبال احداث دو پناهگاه دیگر در باغستان و منطقه حصار هستیم که طبق دستور شهردار باید تکلیف آنها طی دو ماه آینده معین گردد.

پناهگاه سگ های بلاصاحب کرج دیگر جا ندارد

احمد خیری در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون بیش از دو هزار شکایت مردمی به خاطر وجود سگ های بلاصاحب در سطح شهر داشته ایم که همین امر باعث شده با جدیت بیشتری برای ساماندهی آنها اقدام کنیم.

وی ادامه داد: قبلاً ساماندهی سگ های بلاصاحب به وسیله مرگ با ترحم انجام می شد ولی به واسطه اعتراض حامیان حیوانات در حال حاضر سیاست واکسیناسیون و عقیم سازی آنها اجرایی می گردد که در مقایسه با روش قبلی دیربازده تر است.

این مسئول شرح داد: برای تسریع در ساماندهی این سگ ها تعداد اکیپ های سگ گیری در هسته اصلی شهر را افزایش داده ایم و امیدواریم کمتر شاهد تردد گله ای این حیوانات در خیابان ها باشیم.

خیری با اشاره به وضعیت مرکز حلقه دره به عنوان تنها مرکز دفن زباله استان، گفت: این مرکز از سالیان گذشته تا کنون زباله های فراوریی شهروندان را در خود جای می دهد.

این مسئول با اشاره به اینکه امکان انتقال این مرکز به مکانی دیگر وجود ندارد، ابراز کرد: بعضی شهروندان از بوی بد و سایر مسائلی که این مرکز برای آنان ایجاد نموده گلایه دارند ولی واقعیت این است امکان انتقال این مرکز به مکانی دیگر وجود ندارد چون این کار مسائل زیست محیطی زیادی را در پی دارد.

وی با بیان اینکه به دنبال احداث مرکز دفن دیگری در کرج هستیم، شرح داد: فاز مطالعاتی، طراحی و نقشه کشی این مرکز توسط اساتید و کارشناسان اجرا شده و با تخصیص اعتبار مناسب امیدواریم تا سرانجام سال عملیات اجرایی مرکز دوم دفن زباله کرج شروع گردد.

خیری با اشاره به ضرورت همکاری شهروندان برای کاهش میزان زباله های تر فراوریی ادامه داد: روزانه 250 متر مکعب شیرابه در مرکز دفن زباله حلقه دره فراوری می گردد که برای کاهش آن نیازمند تعامل و همکاری شهروندان هستیم.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج اضافه نمود: اگر شهروندان زباله های تر و خشک خود را به خوبی جدا نمایند و در زمان ریختن پسماندهای تر در سطل زباله رطوبت آنها را تا حد امکان بگیرند، میزان شیرابه های فراوریی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به کوشش برای کاهش میزان زباله هایی که در مرکز حلقه دره دفن می گردد، اظهار کرد: با توسعه کارخانه کمپوست می توانیم تناژ دفن زباله در این مرکز را به میزان قابل توجهی کاهش دهیم.

خیری گفت: دفن زباله اثرات مخرب زیست محیطی زیادی دارد و مدیریت شهری با تخصیص اعتبار مناسب، عزم خود را برای توسعه فازهای بعدی کارخانه فراوری کمپوست از زباله های فراوریی جزم نموده تا شاهد کاهش میزان دفن زباله در کرج باشیم.

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3098

به "پناهگاه سگ های بلاصاحب کرج دیگر جا ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پناهگاه سگ های بلاصاحب کرج دیگر جا ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید