پهپادهای سپاه با دوربینهای دید در شب مناطق سیل زده را رصد می نمایند

به گزارش راه ساری، به گزارش خبرنگاران، احمد لاهیجان زاده امروز در نشست تخصصی آنالیز و تحلیل سیلاب های اخیر کشور در سواحل شمالی، جنوبی و دامنه های زاگرس و اثرات آن بر محیط زیست دریایی که در پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی برگزار گردید، گفت: به واسطه بارش هایی که در خوزستان رخ داد، دیدیم که نسبت به سال های گذشته رکورد داشتیم؛ بدان معنا که در سال آبی جدید در تمام حوزه های آبریز رکوردی با اختلاف زیاد نسبت به سال های قبل به ثبت رسید.

پهپادهای سپاه با دوربینهای دید در شب مناطق سیل زده را رصد می نمایند

وی اضافه کرد: اکنون در سد کرخه، 6 میلیارد متر مکعب آب ذخیره شده وجود دارد؛ طبق آخرین اطلاعات در تاریخ 21 فروردین سد کرخه برای اولین بار است که به این ظرفیت رسیده و بالاترین میزان آبی که در خود ذخیره نموده برابر با 4.7 متر مکعب از زمان احداث بوده است.

لاهیجان زاده با اشاره به اقدام سپاه در زمینه پایش منطقه گفت: یکی از اقدامات خوبی که انجام می گیرد این است که پهپادهای سپاه به صورت شبانه روزی با استفاده از دوربین های دید در شب و روز تمام راستا رودخانه و سیل بندها را رصد می نمایند.

به گفته سرپرست محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست، مرکز پایش و رصد به واسطه پهپادهای سپاه 7- 8 روز است که فعال شده و به پایش منطقه یاری نموده است.

huseynvahedi.ir: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 2231

به "پهپادهای سپاه با دوربینهای دید در شب مناطق سیل زده را رصد می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پهپادهای سپاه با دوربینهای دید در شب مناطق سیل زده را رصد می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید