پیشنهاد معاونت گردشگری برای عوارض خروج در لایحه بودجه

به گزارش راه ساری، معاون گردشگری کشور از پیشنهاد این معاونت برای تخصیص سهمی از عوارض خروج از کشور و مبلغ صدور ویزا به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در لایحه بودجه 98 اطلاع داد.

پیشنهاد معاونت گردشگری برای عوارض خروج در لایحه بودجه

ولی تیموری معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی در ارتباط با تغییرات احتمالی بخش گردشگری در لایحه بودجه سال 98 گفت: معاونت گردشگری در ارتباط با لایحه بودجه سال جاری پیشنهاد داده است که از عوارض خروج از کشور و مبلغ صدور ویزا برای گردشگران خارجی سهمی به سازمان میراث فرهنگی داده گردد.

او ادامه داد: این مساله در گذشته مغفول مانده بود درحالی که گردشگران خارجی با ورود به ایران زیرساخت های گرشگری را درگیر می نمایند، علاوه بر اینکه از لحظه ورود، مسئولیت آنها با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است در حالی که تا کنون از محل این مبالغ هیچ بودجه ای به سازمان میراث فرهنگی داده نشده و یا برای توسعه گردشگری هزینه نشده است.

تیموری در پاسخ به اینکه آیا برای تغییر مبلغ عوارض خروج از کشور از سوی معاونت گردشگری پیشنهادی داده شده است؟ اظهار کرد: ما پیشنهادی در این زمینه نداشتیم و پیشنهادات عنوان شده را هم به معاونت توسعه مدیریت سازمان داده ایم چرا که این معاونت مباحث مربوط را در لایحه دولت پیگیری می نماید. باید ببینیم که آیا این پیشنهادات در لایحه بودجه درنظر گرفته شده است یا خیر.

برابری گردشگران ورودی و خروجی

معاون گردشگری کشور در خصوص آمار گردشگران خروجی گفت: گردشگران خروجی ما در سال 1396، 10میلیون و 542هزار و 952 نفر بوده است. در 7 ماهه سال 97 نیز 4میلیون و 704هزار و 509 نفر گردشگر خروجی داشته ایم که تقریبا با تعداد گردشگران ورودی برابر است.

تیموری در پاسخ به اینکه گردشگران خروجی بیشتر به کدام کشورها سفر نموده اند، شرح داد: متاسفانه تفکیک گردشگران خروجی بر این اساس سخت است چرا که آمار بر مبنای مبادی خروجی ثبت می گردد در حالی که بخش قابل توجهی از پروازها ترانزیت است مثلا مقصد نهایی بخش عمده پروازها با ترکیش ایرلاین استانبول نیست بلکه گردشگران از این جهت برای سفر به دیگر نقاط استفاده می نمایند بنابراین هر نوع آماری در این زمینه دقیق و درست نخواهد بود.

او در پاسخ به اینکه رئیس سازمان میراث فرهنگی از افزایش گرشگران عربستان در ایران خبر داده بود اما یکی از نمایندگان مجلس این خبر را تکذیب نموده است، اظهار کرد: ما باید برای حوزه تخصصی احترام قائل شویم، آمارهای مربوط به حوزه گردشگران ورودی و خروجی اعلام شده بر مبنای آمار پلیس مهاجرت است، بر اساس همین آمار ما شاهد افزایش گردشگران عربستان سعودی در کشور نسبت به 7 ماهه سال گذشته است، ما به آمار پلیس مهاجرت اعتماد داریم اگر نمایندگان مجلس اعتماد ندارند خودشان این مساله را سوال نمایند.

huseynvahedi.ir: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: سازمان میراث فرهنگی
انتشار: 6 بهمن 1401 بروزرسانی: 6 بهمن 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4926

به "پیشنهاد معاونت گردشگری برای عوارض خروج در لایحه بودجه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد معاونت گردشگری برای عوارض خروج در لایحه بودجه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید