چگونه از ابتلا به کرونا در باشگاه های ورزشی جلوگیری کنیم؟

به گزارش راه ساری، متخصص پزشکی ورزشی گفت: افرادی که می خواهند به باشگاه بروند، بایدپروتکل بهداشتی را رعایت نموده و بعد از استفاده از هر وسیله ورزشی دست ها را شسته و حتی وسایل ورزشی گندزدایی و ضدعفونی گردد.

چگونه از ابتلا به کرونا در باشگاه های ورزشی جلوگیری کنیم؟

به گزارش خبرنگاران، شاهین صالحی متخصص پزشکی ورزشی در مصاحبه با فارس در پاسخ به نگرانی مطرح شده مردم در سامانه 4030 ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و وزارت بهداشت مبنی بر شرایط پساکرونا در کشور، اضافه کرد: هنوز به صورت قطعی نمی توان در مورد اینکه پسا کرونا در ورزش خواهیم داشت یا نه، نظر دهیم اما آنچه معین است رعایت بیشتر اصول بهداشتی است.

وی با بیان اینکه باید اماکن ورزشی را با دقت بیشتری ضدعفونی و گندزدایی کنیم، اضافه کرد: دوران پسا کرونا بستگی به اختتام اپیدمی ویروس کووید 19 و ضعیف شدن آن دارد. بنده به شخصه معقتدم که تا یک سال آینده شرایط به روال قبل از کرونا بازخواهد گشت.

استادیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید نمود: ما باید با رعایت نکات بهداشتی و ایمنی به صورت تدریجی به شرایط قبل از کرونا برگردیم. همچنین باید با رعایت فاصله گذاری اجتماعی نسبت به ورزش کردن در مکان های مناسب و پارک ها اقدام کنیم.

صالحی ادامه داد: افراد بالای 80 سال و افراد های ریسک می توانند با استفاده از ماسک و دستکش در فضاهای مناسب نسبت به ورزش کردن اقدام نمایند.

وی گفت: اگر افراد می خواهند به باشگاه بروند، پروتکل بازگشایی باشگاه ها نوشته شده است اما باید در نظر داشته باشیم که بعد از استفاده از هر وسیله ورزشی باید دست ها و حتی وسایل ورزشی گندزدایی و ضدعفونی شوند. حتی می توانیم با استفاده از دستکش مناسب نسبت به ورزش در باشگاه ها اقدام کنیم و در خاتمه ورزشمان دستکش را به صورت بهداشتی از بین ببریم.

این متخصص پزشکی ورزشی توضیح داد: اگر سبک زندگی را تغییر دهیم و نظافت شخصی را رعایت کنیم می توان استرس و اضطرابمان را کنترل کنیم. اینکه ما مانند آنفلوآنزا از این به بعد با کرونا هم درگیر هستیم یا خیر هنوز معین نیست اما باید بدانیم که هر فردی یک حریم شخصی دارد که باید به صورت کامل توسط دیگران رعایت گردد.

صالحی یادآور شد: با رعایت فاصله گذاری اجتماعی می توانیم مانع انتقال بیماری از فردی به فرد دیگر شویم و زندگی آسوده تری داشته باشیم.

وی در ادامه با بیان اینکه ورزش در حد خفیف و متوسط باعث افزایش سیستم ایمنی بدن می گردد، گفت: ورزش باعث افزایش انگیزه، روحیه و سلامت جسمی و روانی یک فرد می گردد. همچنین ورزش باعث بالاتر رفتن ظرفیت هوازی فرد و آماده تر شدن قلب می گردد.

استادیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید نمود: هر فردی که سیستم ایمنی قوی تری داشته باشد در مقابل بیماری های عفونی هم شرایط بهتری دارد. افرادی که شرایط قلبی و ریوی خوبی ندارند را درگیر می نماید به همین دلیل ورزش به صورت غیر مستقیم می تواند راه چاره مفیدی برای مبارزه با ویروس کرونا باشد.

صالحی با اشاره به اینکه راه اندازی سامانه 4030 باعث افزایش آگاهی مردم می گردد، گفت: راه اندازی هر سامانه ای که آگاهی مردم در زمینه سلامت را بالا می برد می تواند بسیار خوب باشد چراکه مردم اهمیت موضوع بیماری را درک می نمایند.

وی اضافه کرد: امیدوارم با از بین رفتن ویروس کرونا، مردم درسهایی که از این بیماری گرفتند را فراموش ننمایند. ما همواره باید آماده باشیم و وسایل ارتباطی ما همواره باید در بهترین شرایط قرار داشته باشد.

ویزارو: ویزای تضمینی شینگن، ویزای کانادا تضمینی

سلو بلاگ: محفلی برای هم اندیشی

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9557

به "چگونه از ابتلا به کرونا در باشگاه های ورزشی جلوگیری کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه از ابتلا به کرونا در باشگاه های ورزشی جلوگیری کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید