کارتون نوستالژیک؛ سلام سوسیس دیالوگ محبوب مورچه و مورچه خوار!

به گزارش راه ساری، دو سه روز پیش که خبر درگذشت دوبلور قدیمی مهدی آرین نژاد منتشر شد خیلی ها یاد کارتون مورچه خوار کردند. یکی از آن کارتون های نوستالژیکی که تا اوایل دهه هفتاد هم برایمان پخش می شد. نکته مثبتش این بود که کاراکترهایش یک مورچه و یک مورچه خوار بودند و احتیاج به هیچ گونه ممیزی نداشت. این دو شخصیت یک جورهایی یادآور تام و جری هستند؛ قربانی باهوش و جلاد خنگ!

کارتون نوستالژیک؛ سلام سوسیس دیالوگ محبوب مورچه و مورچه خوار!
تاریخ ساخت خالقان کشور سازنده
1969 تا 1971 میلادی فریتز فریلنگ آمریکا

مورچه خوار آبی رنگ گرسنه به دنبال یک مورچه سمج است. از شانس بد او مورچه زیادی زرنگ است و مورچه خوار هم به شدت بدشانس. کارتون مورچه خوار کلا در 17 اپیزود ساخته شده بود و هر اپیزودش کمتر از ده دقیقه بود. نکته جالب این که پخش این انیمیشن برعهده کمپانی یونایتد آرتیستز بود که هنوز هم فعالیت دارد.

چیزهایی که درباره کارتون مورچه خوار نمی دانید

 • کارتون مورچه و مورچه خوار احتمالا جزو معدود انیمیشن هایی است که در دهه 60 و 70 با همان اسم خودش برایمان نمایش داده شد.
 • کمپانی سازنده انیمیشن DePatie-Freleng Enterprises بود. از مطرح ترین کارهای آنها می گردد به تیتراژ خاطره انگیز انیمیشن پلنگ صورتی اشاره نمود.
 • اسم مورچه خوار در نسخه اصلی هم همان مورچه خوار بود ولی مورچه چارلی نام داشت.
 • کاراکترهای کارتون مورچه خوار به تدریج چنان مشهور شدند که در انیمیشن های دیگر تولیدی کمپانی شان مثل پلنگ صورتی و بازرس به عنوان مهمان حضور پیدا کردند. وقتی برای اولین بار در سال 1970 مورچه و مورچه خوار در اپیزود پلنگ صورتی با مورچه و مورچه خوار ملاقات می نماید حضور پیدا کردند این سریال بسیار محبوب شد.
 • اگر چه هفده اپیزود کارتون مورچه خوار بسیار محبوب شد اما هیچ وقت دنباله ای برای آن نساختند.
 • برای ساخت این کارتون از تکنیک هایی استفاده شده بود که در زمان خودش منحصر به فرد بود. بدن مورچه خوار آبی تک رنگ بود. تنها لباس اش هم یک تی شرت و شلوارک آبی بود که دقیقا همرنگ خودش بودند. به طور مشابهی چارلی مورچه هم کاملا قرمز بود و لباس خاصی هم نداشت. و رنگ ثابت این کاراکترها به آنها اجازه می داد که وقتی مقابل پس زمینه های چند رنگ می ایستند واضح و شفاف باشند.
 • چارلی گاهی اوقات چشم بند یک چشم به صورت می زد که نشان از خوشگذرانی اش داشت.
 • داگ گودوین آهنگساز کارتون مورچه خوار بود که برای این سریال موسیقی جز ساخت. او گروهی از نوازندگان جز را جمع کرد و برای اولین بار در یک سریال کارتونی نام هر شش نوازنده در تیتراژ آمد.
 • در مورچه و مورچه خوار چند کاراکتر مهمان هم در بعضی اپیزودها حضور داشتند از جمله یک دانشمند، یک ببر، مورچه ای که عمه چارلی بود و غیره.
 • نکته بامزه این که در نسخه دوبله شده آلمانی صداپیشه مورچه خوار به جای مرد یک زن بود و اسم مورچه خوار را هم الیزا گذاشته بودند. چارلی ولی همچنان مرد باقی مانده بود.
 • در سال 1993، بعد از سال ها این کاراکترها دوباره در یکی از اپیزودهای پلنگ صورتی احیا شدند.

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 2087

به "کارتون نوستالژیک؛ سلام سوسیس دیالوگ محبوب مورچه و مورچه خوار!" امتیاز دهید

1 کاربر به "کارتون نوستالژیک؛ سلام سوسیس دیالوگ محبوب مورچه و مورچه خوار!" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارتون نوستالژیک؛ سلام سوسیس دیالوگ محبوب مورچه و مورچه خوار!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید