کشف خانه دوران کودکی حضرت عیسی

به گزارش راه ساری، پروفسور دارک تعیین نموده است که قدمت این خانه به قرن اول میلادی باز می شود و در دل یک صخره واقع در دامنه یک تپه تراشیده شده است.

کشف خانه دوران کودکی حضرت عیسی

جهت دریافت خدمات پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

در ورودی خانه در صخره یک غار طبیعی تراشیده شده است

یک باستان شناس گفته است که شواهدی بسیار قوی وجود دارد که خانه ای که در کاوش های باستان شاسی در شهر ناصره یافت شده خانه ای است که عیسی مسیح کودکی خود را در آن سپری نموده است.

پروفسور کن دارک، استاد دانشگاه ردینگ در بریتانیا، چهارده سال را به مطالعه آثار باقی مانده از یک منزل مسکونی متعلق به قرن یکم میلادی اختصاص داده است. این خانه در کاوش در محوطه صومعه ای یافت شده که امروزه مورد استفاده گروهی از راهبان قرار گرفته است.

او گفته است که برای اولین بار در قرن نوزدهم این نظر مطرح شد که این خانه محل سکونت عیسی، مریم، مادر او و یوسف، همسر مریم بوده است. اما در دهه 1930 باستانشناسان این نظر را مردود دانستند. از آن پس این محل کمابیش به دست فراموشی سپرده شده بود تا اینکه در سال 2006 پرفسور دارک طرحی را برای آنالیز مجدد آن شروع کرد.

او گفته است که من برای یافتن خانه عیسی به ناصره نرفتم بلکه هدف من از این سفر در واقع مطالعه این شهر به عنوان یکی از زیارتگاه های مهم مسیحیان در دوره امپراتوری بیزانس بود. به گفته او، یافتن شواهد حاکی از اینکه این محل به احتمال زیاد خانه دوران کودکی عیسی است نمی توانست کسی را بیش از من متعجب کند.

نزدیک تر از این ممکن نیست

کن دارک می گوید که این خانه باستانی در زیر یک کلیسای متعلق به دوره بیزانس یافت شده ساختمان صومعه متعلق به راهبه های خواهران ناصریه روی آن ساخته شده است. او می افزاید براساس مدارک مکتوب، در دوره بیزانس این اعتقاد وجود داشت که کلیسا در محل خانه عیسی ساخته شده و خانه در سردابه کلیسا محفوظ است.

به گفته پرفسور دارک تقریبا به یقین می توان گفت که کلیسای زیر صومعه همان کلیسای خواهران ناصره است و در یک سفرنامه زیارتی متعلق به قرن هفتم از آن یاد شده است.

پروفسور دارک معین نموده است که قدمت این خانه به قرن اول میلادی باز می شود و در دل یک صخره واقع در دامنه یک تپه تراشیده شده است.

به گفته او، سازنده این خانه یک سنگ تراش ورزیده و از جمله افرادی بوده است که به تکتون شهرت داشتند. تکتون ها، صنعتگران بسیار ماهری بودند و انجیل در اشاره به یوسف، همسر مریم، این واژه را به کار می برد.

این باستان شناس نتیجه گرفته است که اگرتمامی این شواهد نمی تواند با قاطعیت اثبات کند که خانه یافت شده محل سکونت عیسی مسیح بوده است، اما اعتبار این شواهد و مدارک در حدی است که بتوان گفت امکان ندارد به واقعیت یافتن خانه کودکی عیسی از این نزدیک تر شد.

منبع: فرادید
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 12889

به "کشف خانه دوران کودکی حضرت عیسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف خانه دوران کودکی حضرت عیسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید