یاری 1.5 میلیون تومانی به هنرمندان خانواده شهدا و ایثارگران

به گزارش راه ساری، معاون وزیر میراث فرهنگی از یاری یک ونیم میلیون تومانی به همه هنرمندان فعال حوزه صنایع دستی که از خانواده شهدا و ایثارگران هستند، با همکاری بنیاد مالی کوثر اطلاع داد.

یاری 1.5 میلیون تومانی به هنرمندان خانواده شهدا و ایثارگران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، پویا محمودیان معاون وزیر میراث فرهنگی در مراسم تجلیل از هنرمندان و صنعتگران شهر های جهانی صنایع دستی در کشور، گفت: بسته های حمایتی در قالب ابعاد مختلف برای هنرمندان حوزه صنایع دستی درنظر گرفته شده که بعضی از این بسته ها اجرا شده است.

وی اضافه کرد: تعویق در پرداخت قبوض گاز و برق مصرفی کارگاه های صنایع دستی، استفاده از تسهیلات 12 درصدی و پرداخت اجاره بهای کارگاه ها در دوران کرونا، از جمله این بسته های حمایتی بوده است.

محمودیان اضافه کرد: 31 استان کشور دارای شهر های مختلفی است که هریک ظرفیت های مهمی در زمینه صنایع دستی دارند.

معاون وزیر میراث فرهنگی ادامه داد: در حال حاضر هر چند اقدامات مؤثری در حوزه صنایع دستی انجام گرفته، ولی در بحث تجاری سازی و بازاریابی باید گام های بیشتری برداریم و ما به این سمت پیش رفته ایم.

محمودیان از ارائه یاری یک ونیم میلیون تومانی به هنرمندان خانواده شهدا اطلاع داد و گفت: این هنرمندان از طرف نمایندگان 31 استان به ما معرفی و به وسیله بنیاد مالی کوثر به همه هنرمندانی که جزو خانواده شهدا و ایثارگران هستند این یاری جهت کاهش سختی های ناشی از کرونا واریز می گردد.

وی گفت: کوشش نموده ایم جهت یاری به هنرمندان صنایع دستی، از ظرفیت های بنیاد برکت و بنیاد مالی کوثر بهره مند شویم.

در ادامه این برنامه، مهدی زارعی شهردار لالجین نیز با اشاره به ضرورت توجه بیشتر به تجارت جهانی صنایع دست، آموزش و بازاریابی در این زمینه گفت: لالجین شهر سفال است و 1000 کارگاه صنایع دستی دارد.

وی اضافه کرد: هیچ فردی در شهر لالجین بیکار نیست و همه به صورت انفرادی و کارگاهی در حوزه صنایع دستی مشغول هستند.

محمودیان گفت: در صورتی که تسهیلات بیشتری برای بیمه هنرمندان صنایع دستی فراهم گردد، پتانسیل های بهتری در زمینه صنایع دستی ایجاد خواهد شد.

بالی: سفر به جزیره ای شگفت انگیز در اندونزی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9882

به "یاری 1.5 میلیون تومانی به هنرمندان خانواده شهدا و ایثارگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یاری 1.5 میلیون تومانی به هنرمندان خانواده شهدا و ایثارگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید