گفتگوی وزرای انرژی آمریکا و عربستان پیرامون ساخت رآکتور هسته ای

به گزارش راه ساری، به گزارش خبرنگاران به نقل از الجزیره، ریک پری وزیر انرژی آمریکا گفت که روز دوشنبه با وزیر جدید انرژی عربستان دیدار و با وی در مورد طرحهای این کشور ساخت رآکتورهای هسته ای مصاحبه خواهد کرد.

گفتگوی وزرای انرژی آمریکا و عربستان پیرامون ساخت رآکتور هسته ای

ریک پری همچنین گفت که پیش از دستیابی به هر توافقی، پادشاهی عربستان باید با استانداردهای منع اشاعه موافقت نماید. به گفته یک مقام آمریکایی، دیدار وزرای انرژی عربستان و آمریکا احتمالاً در حاشیه نشست آژانس بین المللی انرژی اتمی در شهر وین برگزار می شود.

گفتنی است که پادشاهی عربستان تاکنون در برابر پذیرش استانداردهای منع اشاعه که توان و ظرفیت این کشور را برای غنی سازی اورانیوم و فرآوری مجدد پلوتونیوم محدود می کند، مقاومت کرده است.

روز دوشنبه، شاهزاده عبدالعزیز اعلام کرد که دولت عربستان خواهان غنی سازی اورانیوم برای برنامه هسته ای است که این امر بطور بالقوه، گفتگوها با دولت ترامپ در مورد قرارداد هسته ای و نقش شرکتهای آمریکا را پیچیده می سازد.

گفتنی است که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی سال گذشته ادعا کرد که پادشاهی عربستان خواهان توسعه تسلیحات هسته ای نیست؛ اما در صورتی که ایران، رقیب منطقه ای عربستان به سلاح هسته ای دست یابد، این کشور نیز همین جهت را طی خواهد کرد.

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 5034

به "گفتگوی وزرای انرژی آمریکا و عربستان پیرامون ساخت رآکتور هسته ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفتگوی وزرای انرژی آمریکا و عربستان پیرامون ساخت رآکتور هسته ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید