یک سوم اعضای کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی انتخاب شدند

به گزارش راه ساری، جلسه مجمع عمومی کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی (ICC) روز گذشته با دستور جلسه تصویب گزارش عملکرد و گزارش اقتصادی سال 97، تجدید انتخاب یک سوم اعضای شورا و انتخاب بازرس برگزار گردید.

یک سوم اعضای کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی انتخاب شدند

حسین سلاح ورزی، نایب رئیس اتاق ایران ضمن قدردانی از محمدمهدی بهکیش، دبیر سابق کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی (ICC)، به معرفی محمد خزاعی دبیر جدید این کمیته پرداخت.

پس ازآن، محمدمهدی بهکیش به بیان تجربیات خود در اتاق ایران پرداخت و سه اصول حاکم بر بازار را تشریح کرد. به باور بهکیش، احترام به تعهدات، ایفای مسئولیت اجتماعی و پرهیز از دروغ در ارائه خدمات یا کالاها از مهم ترین اصول حاکم بر بازار هستند که متأسفانه طی سال های گذشته شاهد کمرنگ شدن این سه خصلت مهم در فضای کسب وکار کشور هستیم.

بهکیش اعلام کرد که شرط توسعه پایدار عمل به این سه اصول در بازار است و در این راستا بخش خصوصی بیش از هر نهاد دیگری موظف به تعهدات خویش است.

در ادامه، محمد خزاعی، دبیر کل جدید کمیته ایرانی ICC به تشریح مهم ترین اولویت های کاری این کمیته در دوره جدید پرداخت.

خزاعی ارتقای سطح روابط بین الملل ICC و توسعه همکاری های کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی با اتاق های بازرگانی سراسر کشور را یکی از مهم ترین اولویت های کاری ICC در دوره جدید معرفی کرد و اعلام کرد: توسعه روابط بین الملل، توسعه روابط ICC با اتاق ها و تشکل های مالی، افزایش توانمندی ها و آموزش و افزایش کار آیی فنی چهار محور برنامه های ICC در دوره جدید هستند که در 40 اقدام تهیه و تقدیم هیات رئیسه اتاق ایران شده است.

او اضافه نمود: با مساعدت های اجرا شده و طی برنامه ارائه شده به هیات رئیسه اتاق ایران مقرر شد تا از هر اتاق بازرگانی حداقل یک نماینده به منظور ارتباط دائم با ICC معرفی شوند که در طول یک ماه و نیم گذشته، 22 اتاق بازرگانی نماینده خودشان را به دبیرخانه کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی اعلام نموده اند.

خزاعی همچنین اطلاع داد: اولین نشست کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی با تشکل های فعال مالی و نمایندگان اتاق های بازرگانی اسفندماه امسال برگزار خواهد شد.

در خاتمه این نشست، پس از انجام رأی گیری 8 عضو شورای ICC از اعضای سازمانی و انفرادی به توضیح زیر انتخاب شدند:

  1. کنفدراسیون صادرات
  2. اتاق خرم آباد
  3. سندیکای بیمه گران
  4. سیدحسین سلیمی
  5. بیمه دانا
  6. بانک پارسیان
  7. بیمه ایران
  8. مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران (GS1)

همچنین بر اساس اساسنامه جدید کمیته ایرانی ICC مبنی بر انتخاب بازرس قانونی برای کمیته ایرانی، حسین وکیلی با رأی اعضا به عنوان بازرس قانونی برای بار دوم انتخاب شد.

toure-kish.ir: سفری هیجان انگیز به مروارید خلیج فارس

3ye.ir: گلچینی از بهترین های وب

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 10 خرداد 1401 بروزرسانی: 10 خرداد 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8026

به "یک سوم اعضای کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی انتخاب شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک سوم اعضای کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی انتخاب شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید