85 درصد مزارع کشور مکانیزه کشت می شوند

به گزارش راه ساری، رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی گفت: امسال در بالای 85 درصد مزارع کشور، کشت مکانیزه انجام می شود.

85 درصد مزارع کشور مکانیزه کشت می شوند

کامبیز عباسی رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی در گفت و گو با خبرنگار ، از جذب یک هزار میلیارد تومان اعتبار در 5 ماه اخیر خبر داد و گفت: علی رغم تمامی محدودیت های اعتباری در کشور، امسال با پیگیری وزیر جهاد کشاورزی و رایزنی گسترده با بانک کشاورزی خط اعتباری مکانیزاسیون به ظرفیت 2 هزار و 500 میلیارد تومان برای سال 99 راه اندازی شد.

او با اشاره به اینکه سهمیه های اعتباری این خط به تمامی استان های کشور در فروردین و اردیبهشت ابلاغ شده است، اضافه کرد: این سهمیه بندی ها در حوزه مکانیزاسیون زراعت، باغبانی، دام و طیور، آبزی پروری، گلخانه، گیاهان دارویی و جنگل و مرتع مد نظر قرار گرفت که در حال حاضر اعتبارات مورد نیاز آن برای استان ها تامین شده است.

عباسی ادامه داد: با توجه به اعلام قیمت در حوزه تراکتورسازی و کمباین، 5 هزار و 500 دستگاه جذب قطعه اجرا شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه برای کشت پاییزه 53 هزار دستگاه بذرکار توزیع می شود، گفت: در تاریخ کشاورزی این حجم گستردگی وجود نداشته است.

او از شرایط مساعد در حوزه برنج کشور خبر داد و گفت: امسال در بالای 85 درصد از مزارع کشور به صورت مکانیزه کشت انجام می شود که با این وجود بسیاری از اتفاقاتی که در عملیات سنتی رخ می دهد حتی بیماری کرونا، با توسعه مکانیزاسیون زنجیره آن قطع می شود.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون امسال را یکی از مهم ترین سال های کشت و کار در محصولات اساسی گندم، برنج و جو گفت و اضافه کرد: بانک کشاورزی تسهیل گری خوبی در این ارتباط داشته است به طوری که در کمتر از 5 ماه، یک هزار میلیارد تومان جذب اعتبار داشتیم.

عباسی در انتها شرح داد: علی رغم نوسانات قیمت،کشاورزان توانستند خود را با شرایط وفق دهند و سازندگان کالای خود را عرضه کنند که امیدواریم در هفته های آینده بتوانیم تعداد کمی و کیفی سرمایه گذاری ها را گزارش دهیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 11136

به "85 درصد مزارع کشور مکانیزه کشت می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "85 درصد مزارع کشور مکانیزه کشت می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید