9 جاده عشایری سیروان ترمیم و بهسازی شد

به گزارش راه ساری، رییس امور عشایری سیروان از ترمیم و بهسازی 9 راه عشایری در این شهرستان خبر داد و گفت: این راه ها از ابتدای سال جاری تا به امروز بازسازی شده اند.

9 جاده عشایری سیروان ترمیم و بهسازی شد

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از ابرنا، عادل یعقوبی جمعه 2 خرداد اظهار کرد: راه عشایری بانکول، میان تنگ، سه گری، دامنه مانشت، دامنه لنه، ارتفاعات چرمین، قلارنگ، هریزین و مله گاون روستای حسن گاوداری از ابتدای سال جاری تا به امروز ترمیم و بهسازی شده اند.

وی اضافه نمود: ترمیم و بهسازی راه های عشایری این منطقه از محل ارزش اضافه کرده سهم عشایری، توسط فرمانداری شهرستان تامین و پرداخت می شود.

رییس امور عشایری سیروان، استان ایلام تاکید کرد: سالانه بیش از 25 هزار متر مکعب آب شرب با اعتبار پنج میلیارد ریال نیاز عشایر این شهرستان است، تامین آب آشامیدنی، یکی از نیازهای اساسی عشایر این منطقه بوده که نیازمند مشارکت دیگر دستگاه های اجرایی است.

یعقوبی ادامه داد: روزانه بیش از 70 هزار لیتر آب شرب در بین عشایر کوچرو مناطق بانکول، دامنه لنه و مانشت، میان تنگ، چرمین و دامنه قلارنگ توسط این مرکز از طریق آبرسانی سیار انجام می شود.

وی اضافه نمود: از ابتدای سال گذشته تا به امروز بیش از 900 تن جو با قیمت هر کیلوگرم 17 هزار و 500 ریال و بیش از 160 تن کنسانتره زنجیره تولید و حدود 40 تن کنسانتره نگهداری دام بین عشایر واجد شرایط و کسانیکه تسهیلات پروار بندی اخذ کرده اند، توزیع شده است.

یعقوبی یادآور شد: همچنین از ابتدای سال گذشته تا به امروز حدود 60 هزار لیتر نفت سفید بین عشایر کوچ رو توزیع شده است.

وی گفت: برای حفظ و صیانت از جنگل و مراتع بیش از 15 هزار سیلندر گاز مایع با قیمت مصوب توزیع شده است، سال جاری بیش از 100 دستگاه پنل خورشیدی با قیمت یارانه ای 13 میلیون ریال توزیع خواهد شد و این در حالی است که قیمت این پنل ها در بازار بیش از 20 میلیون ریال است.

رییس امور عشایری سیروان اظهار کرد: تا به امروز بیش از چهار هزار رأس دام عشایر منطقه هویت گذاری شده است، از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و توسط بانک کشاورزی، مبلغ سه میلیارد ریال به 12 خانوار واجد شرایط پرداخت شده است.

یعقوبی گفت: برای جلوگیری از شیوع کرونا بیش از 600 لیتر مواد ضدعفونی کننده در بین عشایر کوچرو و مناطق سخت گذر توزیع شده است، تمامی عشایر کوچرو منطقه و مهمان مورد تب سنجی قرار گرفته و اگر موارد مشکوکی بود تحویل شبکه بهداشت می شد.

یعقوبی از عشایر منطقه خواست به منظور یکسان سازی دفترچه های عشایری، هرچه سریع تر به شرکت تعاونی عشایری شهید دستغیب مراجعه و نسبت به تعویض دفترچه اقدام کنند.

آسمان تو: با ما سفر را تجربه کنید

مهسان بلاگ: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9423

به "9 جاده عشایری سیروان ترمیم و بهسازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 جاده عشایری سیروان ترمیم و بهسازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید