آمادگی در برابر بحران ها و همیاری ارگان ها مهم ترین خصیصه مدیریت کلانشهرهاست

به گزارش راه ساری، شهردار تهران گفت: آمادگی در برابر بحران ها و همیاری ارگان ها مهم ترین خصیصه های مدیریت کلانشهرهاست.

آمادگی در برابر بحران ها و همیاری ارگان ها مهم ترین خصیصه مدیریت کلانشهرهاست

به گزارش خبرنگاران به نقل از شهرنوشت، پیروز حناچی در جلسه مدیریت بحران شهر تهران که در سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تهران با حضور اسماعیل نجار معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران و اعضای شورای مدیریت بحران تهران تشکیل شد، بر یکپارچگی، مدیریت و آمادگی برای حل مسائل در شرایط بحران تاکید کرد.

وی با بیان اینکه رئیس سازمان مدیریت بحران کشور قدم به قدم موضوع تصویب قانون مدیریت بحران کشور را پیگیری می کرد، ادامه داد: این قانون قطعا به نفع تهران خواهد بود، فارغ از این که چه فردی در ساختار مدیریت بحران چه مسئولیتی را بر عهده داشته باشد.

شهردار تهران شرح داد: تهران به خاطر پایتخت بودن نیاز به تقسیم کار گسترده ای دارد که همه در این تقسیم کار به وظایف خود متعهدند. یکی از ویژگی های کلانشهرها این است که یک مشکل کوچک در آن ها می تواند به یک بحران تبدیل شود. به خاطر داریم که در سال 92 تنها شکستن یک دیواره در یک مسیل می توانست چه بحرانی را رقم بزند؛ اگر فقط کمی دیرتر دست به کار می شدیم، جریان آب ممکن بود به یکی از قطارهای پرجمعیت مترو برخورد کند.

حناچی اضافه کرد: آمادگی در برابر بحران ها و همیاری ارگان ها مهم ترین خصیصه های مدیریت کلانشهرهاست و امیدوارم همکارانم در این ستاد با حداکثر هماهنگی و انسجام، قوی تر از قبل فعالیت کنند.

وی یادآور شد: طبق گزارش های واصله هفته گذشته با یک بارش غیرمعمول روبرو بودیم؛ متوسط بارش 65 میلیمتر در کمتر از یک هفته موضوعی است که به راحتی می تواند سیل راه بیاندازد، اما فقط در انتهای یکی از روددره ها کمی سرریز داشتیم. یا در 12 فروردین امسال تا آستانه وقوع سیل پیش رفتیم، اما به خاطر آمادگی ای که از قبل ایجاد شده بود، این اتفاق نیفتاد.

شهردار تهران تاکید کرد: اگر قرار باشد سیلی راه بیافتد، منشأ آن روددره هاست؛ بر این اساس، با لایروبی و کنترل جریانات آب می توانیم از بحران وقوع سیل پیشگیری کنیم.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 6406

به "آمادگی در برابر بحران ها و همیاری ارگان ها مهم ترین خصیصه مدیریت کلانشهرهاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی در برابر بحران ها و همیاری ارگان ها مهم ترین خصیصه مدیریت کلانشهرهاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید