اعضای بنیاد صلح گاندی از شیراز و کازرون دیدن کردند

به گزارش راه ساری، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس، گفت: رئیس و سه نفر از اعضای بنیاد صلح گاندی در سفری دو و نیم روزه به این استان از آثاری تاریخی و فرهنگی شیراز و کازرون دیدن کردند.

اعضای بنیاد صلح گاندی از شیراز و کازرون دیدن کردند

به گزارش خبرنگاران آنلاین، موید محسن نژاد پنج شنبه 24 بهمن در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اضافه نمود: هیات خارجی هندی روز گذشته وارد شیراز شدند و از جاذبه های فرهنگی و تاریخی این کلانشهر دیدن کردند و امروز نیز با سفر به شهرستان کازرون(120 کیلومتری غرب شیراز) از نزدیک با توانمندی های این خطه در حوزه گردشگری و میهمان نوازی مردمان این دیار آشنا شدند.

وی اضافه نمود: این هیات خارجی محیط گردشگری استان فارس را که فضایی امن بر آن حاکم است از نزدیک لمس کردند و همچنین با نمونه های متنوع هنرهای سنتی و صنایع دستی فارس آشنا شدند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس گفت: این گروه از مراکز فراوری و عرضه صنایع دستی شهرهای شیراز و کازرون نیز دیدن کردند.

وی با بیان این که این گروه هر ساله هم زمان با تولد مهاتما گاندی، رهبر فقید استقلال هند به نقاط مختلف جهان سفر می نماید، گفت: هدف از این سفرها، گسترش و رساندن پیغام صلح و دوستی به ملت های جهان است.

محسن نژاد گفت: این گروه سفری 12 روزه به ایران داشت که سهم استان فارس از این سفر حداقل دو روز و نیم بود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس ادامه داد: این هیات آدینه به سمت بوشهر حرکت می نماید.

وی گفت: اعضای این گروه معمولا در سفرهای خود به نقاط مختلف جهان به صورت پیاده تردد می نمایند. هدف این گروه بیشتر نزدیکی با مردم سراسر جهان و هم نشینی با آنها است.

او در بخش دیگری از سخنان خود گفت: کشور ما به دنبال معرفی ایران و ایجاد کمپین هایی برای نشان دادن زندگی طبیعی مردم و دایر بودن بازارها و جریان داشتن روال طبیعی زندگی در ایران و استان فارس است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس اضافه نمود: در حال حاضر تبلیغات منفی بسیاری علیه کشور ما در جهان انجام می گردد که به مردم جهان اینگونه القا گردد که امنیت گردشگری کشور ما دچار خدشه شده است در صورتی که اینگونه نیست و سفر هیات های خارجی مانند بنیاد صلح گاندی و مشاهده آرامش در جامعه ما و محیط های تاریخی و فرهنگی و آشنایی آنها با فرهنگ نقاط مختلف جامعه باعث می گردد هجمه های منفی علیه کشور ما کمرنگ گردد.

وی بیان نمود: هرچه گروه های مختلف خارجی به ایران و استان فارس سفر نمایند و از نزدیک شاهد آرامش و امنیت واقعی حاکم در جامعه باشند با تبلیغات منفی علیه کشور ما مقابله خواهد شد.

محسن نژاد گفت: این هیات خارجی در قالب بنیاد صلح گاندی برای اولین بار است که به ایران و استان فارس سفر نموده است.

وی گفت: این گروه خارجی به صورت روزانه گزارش سفر خود را منتشر می نماید که تا به امروز نیز اخبار خوبی از سفر به استان فارس در سایت بنیاد صلح گاندی منعکس شده است.

محسن نژاد با اشاره به این مطلب که در راس این هیات راجاگوپال پی وی، رییس بنیاد صلح گاندی واقع شده است، گفت: اعضای این گروه در سفر دوازده روزه خود به کشور ایران به جز استان فارس از بوشهر، هرمزگان، کرمان، یزد، اصفهان، تهران و آذربایجان شرقی نیز بازدید می نمایند.

toure-kish.ir: سفری هیجان انگیز به مروارید خلیج فارس

3ye.ir: گلچینی از بهترین های وب

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 خرداد 1401 بروزرسانی: 10 خرداد 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7914

به "اعضای بنیاد صلح گاندی از شیراز و کازرون دیدن کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعضای بنیاد صلح گاندی از شیراز و کازرون دیدن کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید