با رژیم چراغ راهنما لاغر شوید!

به گزارش راه ساری، رژیم غذایی چراغ هدایت یک اسم مشترک برای سه مجموعه غذایی مختلف است. این رژیم بر اساس اصل چراغ هدایت: تقسیم به محصولات سبز، زرد و قرمز تقسیم بندی شده است.

با رژیم چراغ راهنما لاغر شوید!

یک رژیم غذایی جدید در دنیا به نام چراغ راهنما بوجود امده است که بر اساس سه رنگ سبز، زرد، قرمز غذا ها را طبقه بندی می نماید. الگ کریوچنکوف، متخصص تغذیه در روسیه در مقاله ای می نویسد که رژیم غذایی رنگی در دنیا محبوبیت بیشتری پیدا نموده است.

این امر به ویژه به دلیل سهولت درک اینکه چه چیزی و چه وقت باید بخورید تا سالم باشید، بسیار گسترده شده است تا شما خودتان را با شمارش کالری بی خاتمه خسته نکنید.

رژیم غذایی چراغ هدایت یک اسم مشترک برای سه مجموعه غذایی مختلف است. این رژیم بر اساس اصل چراغ هدایت: تقسیم به محصولات سبز، زرد و قرمز تقسیم بندی شده است.

وی گفت: همه گروه های غذایی که در اطراف ما هستند به سه گروه اصلی تقسیم می شوند. اولین محصول لیست سبز است که رژیم اصلی ما را تشکیل می دهد: سبزیجات، میوه ها، غذا های بدون چربی شامل این گروه می گردد. محصولات و غذا های لیست زرد کمی چرب تر هستند، ممکن است حاوی کمی کربوهیدرات بیشتر، شاخص گلیسمی کمی بالاتر باشند.

لاغری با 10 هزار قدم؟

چرا باید فیبر بخوریم؟!

با رژیم غذایی گیاهی می توان لاغر شد؟

به عنوان مثال، این می تواند گوشت های چرب، پنیر ها و نان باشد. یک شخص به خود اجازه می دهد تا بیش از دو بار در روز از لیست زرد استفاده کند. همچنین یک لیست قرمز وجود دارد - این ها غذا هایی هستند که برای بدن ما بسیار مفید نیستند، اما هستند و ما باید گاهی ان ها را مصرف کنیم.

ما در این دنیا زندگی می کنیم، از این واقعیت که آن ها در رژیم غذایی ما وجود دارند دور نمی شویم: شیرینی، کیک، شیرینی ها، نوشیدنی های گاز دار به این گروه تعلق دارند.

وی در ادامه اضافه کرد که بعضی افراد فقط از گیاهان و میوه ها بر اساس رژیم چراغ راهنما استفاده می نمایند که این افراد بیشتر گیاه خوار هستند. این متخصص روس در ادامه اضافه کرد: هویج و به طور کلی سبزیجات و میوه های نارنجی سرشار از بتاکاروتن هستند.

رنگ قرمز، مانند گوجه فرنگی، گل رز، حاوی محتوای لیکوپن است و سبزیجات و میوه های سبز حاوی لوتئین و کلروفیل هستند. در غذا های بنفش رنگ، محصولات قرمز تیره و بنفش (گیلاس، آلو، توت سیاه، توت) - آنتوسیانین وجود دارد.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 13610

به "با رژیم چراغ راهنما لاغر شوید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با رژیم چراغ راهنما لاغر شوید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید