برنده جایزه پولیتزر: 120 کتاب درباره درختان مطالعه کردم

به گزارش راه ساری، ریچارد پاورز نویسنده برنده جایزه پولیتزر سال 2019 از علایق ادبی اش سخن می گوید.

برنده جایزه پولیتزر: 120 کتاب درباره درختان مطالعه کردم

به گزارش ایسنا، ریچارد پاورز نویسنده آمریکایی است که توانست جایزه پولیتزر ادبیات داستانی سال 2019 را برای رمان سایه بان و با کنار زدن رقیبانی همچون ربکا ماکای و تامی اورنج از آن خود کند. در رمان سایه بان تمامی شخصیت های اصلی درختان هستند و تمامی ارتباطات در طبیعت روی می دهد.

در ادامه بخشی از گفت وگوی این نویسنده با نشریه گاردین می آید:

  • شما کتاب های متفاوتی در حوزه هایی همچون ژنتیک، عصب شناسی و اکنون در رابطه با محیط زیست نوشته اید. برایم سوال است که آیا درباره این حوزه های مختلف می نویسید چون درباره آن ها اطلاعات دارید و یا این که نوشتن رمان را به عنوان روشی برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این موضوعات درنظر گرفته اید؟

من احساس می کنم اطلاعات زیادی در هیچ زمینه بخصوصی ندارم، اما کتاب ها باعث شدند از این طرز فکرم به عنوان روشی برای شناخت بهتر جهانی پیرامونم استفاده کنم. بدون این روش، جهان همچنان برایم ناشناخته باقی می ماند. اما چیزی که درباره انجام این کار بسیار لذت بخش است، این حقیقت است که این روش به هیچ عنوان شباهتی به تحقیق کردن ندارد. من با این روش به معنای واقعی احساس قدم زدن در جنگل را دارم. من به طور مفصل به مطالعه پرداختم و بیش از 120 کتاب تک جلدی درباره درختان مطالعه کردم.

  • چه کتاب های همواره در دسترس شما هستند؟

من کتاب دور جهان در 80 درخت نوشته جاناتان دروری را همواره در دسترس دارم.

  • کدام یک از نویسندگان عصر حاضر را ستایش می کنید؟

من اخیرا کتاب زیر زمین نوشته رابرت مک فارلین را تمام کردم و به شدت تحت تاثیر آن قرار گرفتم. کتاب بی نظیری بود. حیرت آور بود. رابرت مک فارلین نویسنده کتاب های غیرداستانی است که بیش از هر نویسنده دیگری ستایشش می کنم.

  • برای زمانی که به آرامش احتیاج دارید چه کتابی را برای مطالعه انتخاب می کنید؟

مطالعه هر کتابی برای من لذت بخش است. در حال حاضر مشغول خواندن کتاب هایی درباره حقوق حیوانات هستم تا دیدگاه خودم را به چالش بکشم و سعی کنم به جهان پیرامونم با دیدگاه متفاوت تری نکاه کنم.

  • چطور کتاب های تان را دسته بندی می کنید؟

من قفسه کتابی دارم که منحصرا مربوط به کتاب های نوشته شده با موضوع درختان است. از هیچ روش خاصی برای دسته بندی کردن کتاب هایم استفاده نمی کنم با این تفاوت که کتاب هایی را که قبلا مطالعه نموده ام از دیگر کتاب ها جدا می کنم. باقی کتاب های کتابخانه ام به معنای واقعی به هم ریخته هستند با این حال بدون هیچ دلیلی بدون فوت وقت دقیقا همان کتابی را که احتیاج دارم پیدا می کنم.

  • کدام یک از کتاب های کلاسیک را اخیرا برای بار اول مطالعه کردید؟

سال جاری دوباره سراغ دن کیشوت رفتم. زمانی که برای اولین بار این کتاب را در سنین جوانی خواندم آن را مهیج ارزیابی کردم، اما اکنون در سن 61 سالگی این کتاب برایم کتابی بسیار غمناک بود.

  • کدام یک از نویسندگان و چه کتاب هایی از سنین کودکی تا کنون همراه شما بوده اند؟

من هنوز از کتاب هارولد و مدادشمعی بنفش نوشته کراکت جانسون همچون یک گنج محافظت می کنم. این کتاب را دوست داشتم چرا که هر آن چه هارولد با مداد شمعی اش می کشید به جهانی واقعی پا می گذاشت.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 2820

به "برنده جایزه پولیتزر: 120 کتاب درباره درختان مطالعه کردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنده جایزه پولیتزر: 120 کتاب درباره درختان مطالعه کردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید