خبرنگاران مبارزه با ملخ در بیش از 1900 هکتار زمین کشاورزی آذربایجان غربی انجام شد

به گزارش راه ساری، ارومیه- خبرنگاران - مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: مبارزه با ملخ بومی استان در یکهزار و 930 هکتار از اراضی ارومیه و سردشت صورت گرفته است.

خبرنگاران مبارزه با ملخ در بیش از 1900 هکتار زمین کشاورزی آذربایجان غربی انجام شد

جعفر وحدت روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود: این اقدام بیشتر در مراتع و نقاط صفر مرزی انجام می گردد که مشرف به جنگل ها باشد.

وی افزود: کانون کوبی یکی از مهمترین اقدامات در راستای کنترل این آفت است که در نقاط مرزی و صعب العبور به سختی انجام می گردد و مقابله را با دشواری هایی روبرو نموده است.

وی ادامه داد: در این اقدام از انواع سمپاشها استفاده می گردد و اگر احتیاج بود از تهران برای این کار درخواست یاری می گردد که تا کنون با تجهیزات خود استان کنترل شده است.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: هجوم ملخ ها در آذربایجان غربی با ملخ های جنوب کشور بسیار متفاوت است و ملخ های این استان جزو حشرات بومی منطقه هستند که فقط در صورت بارندگی های زیاد و مطلوب شدن شرایط کانون های منطقه ای افزایش می یابند.

وحدت با اشاره به مبارزه سالانه این نهاد با ملخ ها به عنوان وظایف روزمره گفت: این حشرات اغلب از برگ درختان جنگلها، منابع مرتعی و گیاهان مناطق سرسبز تغذیه می نمایند و به علت اینکه توانایی انتقال و قابلیت پرواز کمی دارند، قابل مقایسه با ملخ های صحرایی جنوب کشور نیستند.

به گزارش خبرنگاران آفت های بسیاری در بخش زراعت، کشاورزی و باغبانی و مراتع استان آذربایجان غربی وجود دارد که سالانه مبارزه با این آفت ها در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی است؛

آفت جوانه خوار بلوط در جنگل های سردشت، کرم سیب درختی، کرم خوشه خوار انگور، کرم آلو و سن گندم از جمله این آفت ها هستند.

آذربایجان غربی یک میلیون هکتار اراضی کشاورزی قابل کشت دارد که از این اراضی 700 هزار هکتار آن زیر کشت انواع محصولات باغی و زراعی رفته است، همچنین بیش از 2 میلیون هکتار مرتع و جنگل نیز در این استان گزارش شده است.

7125/ 2093

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3355

به "خبرنگاران مبارزه با ملخ در بیش از 1900 هکتار زمین کشاورزی آذربایجان غربی انجام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مبارزه با ملخ در بیش از 1900 هکتار زمین کشاورزی آذربایجان غربی انجام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید