رویکرد 8گانه اتاق ایران اعلام شد

به گزارش راه ساری، مدیریت طرح و برنامه اتاق ایران رویکردهای اصلی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران را در قالب 8محور اصلی اعلام کرد.

رویکرد 8گانه اتاق ایران اعلام شد

به گفته علی چاغروند، 8 رویکرد اصلی مجلس بخش خصوصی عبارت است از: 1- امور اعضا، 2- تحقیقات و مطالعات اقتصادی، 3- اصلاحات نهادی و تکمیل زیرساخت، 4- روابط بین الملل، 5- توسعه نرم افزاری و حفاظت الکترونیک، 6- محیط کسب و کار، 7- منابع انسانی، 8- سازمان های وابسته.

طبق اعلام مدیر طرح و برنامه اتاق ایران، برنامه های این دوره 3 ویژگی نسبت به دوره قبل دارند که در صورت کارکرد صحیح می توان انتظار داشت، اتاق نقش اصلی خود که همان مشاور سه قوه است به درستی و در کیفیت مطلوب ایفا کند.

او ویژگی نخست را اینگونه تشریح کرد: محور قرار دریافت تولید محتوا و مطالعات آینده پژوهی توسط مرکز پژوهش های اتاق ایران که برنامه هایی همچون پایش قانون بهبود مستمر محیط کسب وکار و ایفای نقش موثر در بهبود رتبه ایران در شاخص های بین المللی مانند رقابت پذیری و doing business را شامل می شود.

چاغروند در شرح ویژگی دوم برنامه ةای اتاق ایران گفت: طرح ریزی و استقرار سامانه یکپارچه کنترل پروژه رصد به منظور پایش اجرای برنامه های مصوب هیات رئیسه اتاق ایران با ارائه دسترسی به اعضای هیات نمایندگان اتاق های سراسر کشور که باعث شفافیت، مشارکت و هم افرایی بیشتر بخش خصوصی در قبال مسائل مهم فضای کسب وکار می شود.

وی سومین ویژگی را چنین شرح داد: رویکرد برنامه ریزی اقتضایی با توجه به اینکه در انتهای سال گذشته آثار بیماری کرونا تاثیر زیادی بر فضای اقتصاد کشور گذاشت، در این برنامه گنجانده شده است. به همین منظور مطالعه در زمینه آثار کرونا بر اقتصاد با برنامه ای معین در دستور کار واحدهای اتاق قرار گرفت که مهمترین نتایج آن شامل بررسی آثار کرونا بر صنایع آسیب پذیر و اقدام جهت برون رفت از مسائل، بازبینی قوانین و مقررات حاکم بر تجارت الکترونیک در ایران و اولویت بندی انتقال کسب وکار سنتی به کسب وکار الکترونیک می شود.

تور کیش: سفری هیجان انگیز به مروارید خلیج فارس

مجله سایه: گلچینی از بهترین های وب

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10530

به "رویکرد 8گانه اتاق ایران اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویکرد 8گانه اتاق ایران اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید