سیب زمینی ارزان می گردد

به گزارش راه ساری، مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان قم با بیان اینکه سیب زمینی امروز(دوشنبه) با قیمت 3000 تومان از میدان ها و مراکز اصلی توزیع شده است، عنوان نمود: قیمت سیب زمینی دیگر روند افزایشی نخواهد داشت و به طور کلی قیمت سیب زمینی از امروز روندی کاهشی را در پیش خواهدگرفت.

سیب زمینی ارزان می گردد

هادی مومنی نسب در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران، در مورد نوسانات قیمت سیب زمینی در بازار بیان کرد: مسئله اول این است که امر کشاورزی امری پیوسته و مطلق نیست و امکان بروز اتفاقات رایجی در آن وجود دارد که کاملا طبیعی است، مسئله بعدی که سبب نوسان قیمت در بازار می گردد مسئله صادرات است که با توجه به ظرفیت بالای کشور در زمینه صادرات اختلالاتی در سطح قیمت ایجاد می نماید.

وی اضافه کرد: سطح زیر کشت سال جاری سطح کاملا مناسبی بوده و از این پس شاهد کاهش قیمت سیب زمینی و افزایش قدرت خرید مردم خواهیم بود.

مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان قم ادامه داد: سیب زمینی امروز(دوشنبه) با قیمت 3000 تومان از میدان ها و مراکز اصلی توزیع شد و حداکثر قیمت در مغازه ها و خرده فروشی ها به 4000تا 4500 تومان رسید که این قیمت دیگر روند افزایشی نخواهد داشت و به طور کلی قیمت سیب زمینی از امروز روندی کاهشی را در پیش خواهدگرفت.

عباس موحدی مقدم، رئیس اتحادیه میوه و تربار استان قم در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران در مورد میزان واردات سیب زمینی به استان اظهار کرد: از سه روز پیش برداشت سیب زمینی در استان های همدان و کرمان شروع شده و با توجه به سطوح زیر کشت فراوان پیش بینی می گردد برداشت محصول در سطح عالی انجام گیرد.

وی با اشاره به ارزان شدن قیمت سیب زمینی و احتمال کاهش بیشتر آن در هفته آینده اضافه کرد: روزانه 150 تا 300 تن سیب زمینی در سطح استان توزیع می گردد و سال جاری به هیچ وجه مشکل کمبود سیب زمینی در استان نخواهیم داشت.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4011

به "سیب زمینی ارزان می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیب زمینی ارزان می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید