ظریف: بدون مردم، هیچ هستیم، باید برای آزاد بودن مخالف، حتی خود را فدا کنیم

به گزارش راه ساری، وزیر امور خارجه با بیان اینکه ما بدون مردم، هیچ هستیم، تاکید نمود: ما در جایگاهی نیستیم که به مردم فخر بفروشیم یا برای آنها مشخص تکلیف کنیم، بلکه این مردم هستند که برای ما مشخص تکلیف می نمایند.

ظریف: بدون مردم، هیچ هستیم، باید برای آزاد بودن مخالف، حتی خود را فدا کنیم

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، محمدجواد ظریف در یک مراسم خیریه که به منظور یاری به سیل زدگان از سوی مؤسسه سروش مولانا و با حضور حناچی شهردار تهران برگزار شده بود، گفت: من به همراه همسرم در این مراسم شرکت کردیم که ذره ای کوچک از دریای محبت، مهر، همراهی و همدلی شما با هموطنان عزیز سیل زده باشیم.

وی با تاکید بر اینکه ما حتماً هرچه داریم از مردم داریم و وامدار آنها هستیم، ادامه داد: هرچه در این کشور است، هر افتخار، مقاومت و پیشرفتی در این کشور به وقوع پیوسته است به خاطر حضور مردم در صحنه و کوشش ها و فعالیت های آنها است. ما هستیم که در برابر این مردم کم آورده ایم، ما بودیم که نتوانستیم آنطور که شایسته این مردم است و به واقع آنها مستحقش هستند، از این مردم سپاسگزاری کنیم و به این مردم خدمت کنیم. این ضعف ما است. نه اینکه کوشش ننموده ایم، حتما کوشش نموده ایم، حتما شب هایی نخوابیدیم اما آنچه که این مردم نموده اند در برابر همۀ آنچه که ما انجام می دهیم، یک دریا در برابر یک قطره ناچیز است.

ظریف اضافه نمود: این مردم بوده اند که کشور را نگه داشته اند، فشارها را تحمل نموده اند و پشت ما ایستاده اند؛ این مردم بوده اند که اگر ما در مذاکره هستیم، حمایتمان نموده اند؛ البته گروهی هم نکردند و این هم یک واقعیت است و آن را هم باید بپذیریم. اگر می خواهیم بتوانیم در برابر همه ناملایمات با یکدیگر باشیم، باید این موضوع را نیز بپذیریم که گروهی هم ممکن است نظر ما را نداشته باشند. اینها را باید بپذیریم؛ باید قبول کنیم که این موضوع شعار نیست که باید اجازه دهیم برای آزاد بودن مخالف، حتی خودمان را فدا کنیم؛ این واقعیت و احتیاج کشور ما است.

وی توضیح داد: امروز رعایت حقوق مردم و کوشش برای رساندن این مردم به آنچه شایسته اش هستند، یک وظیفه اخلاقی نیست، یک وظیفه قانونی نیست، اگرچه هر دوی اینهاست، اما این یک ضرورت امنیت ملی کشور است. امنیت ما وامدار مردم است. بدون مردم، ما هیچ نیستیم. ما در جایگاهی نیستیم که به این مردم فخر بفروشیم؛ در جایگاهی نیستیم که برای این مردم معین تکلیف کنیم، بلکه این مردم هستند که برای ما معین تکلیف می نمایند.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه برای من باعث افتخار است که به خاطر این مردم و به خاطر دفاع از حقوق آنها تحریم شوم، اظهار کرد: هنوز هم در برابر این مردم، احساس حقارت و دِین می کنم.

ظریف با تاکید بر اینکه مردم ما مردمی خوب و بزرگ و شایسته بهترین ها هستند، اضافه نمود: وظیفه ما این است که پشت این مردم پنهان نشویم، پشت مقاومت مردم پنهان نشویم؛ اگر قرار است پشت مقاومت مردم پنهان شویم، پس ما چه کاره ایم؟ پس برای چه چیزی به ما حقوق می دهند؟

وی توضیح داد: ما طلبکار مردم نیستیم بلکه وامدار مردم هستیم. امروز همه ما اینجا جمع شده ایم که قسمتی از این وامداری را به گروهی از مردم جبران کنیم. در وضعیتی که منابع آبی کشور به وضعیت خطرناک رسیده بود و اگر آن رحمت و نعمت الهی نبود امروز با کم آبی روبرو بودیم، همه از این سیل بهره مند شدیم، اما گروهی از مردم از این سیل دچار آسیب و مسائل شدند و عزیزان و خانواده های خود را از دست دادند.

ظریف ادامه داد: این که امروز اینجا جمع شده ایم، نشانه همبستگی ما است؛ همین همبستگی است که کشور را حفظ می نماید؛ به خاطر این همبستگی است که هرچه بگردد و هر فشاری وارد گردد، این کشور پیشرفت می نماید. به واقع مردم عامل اصلی پیشرفت کشور هستند.

310 310

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4097

به "ظریف: بدون مردم، هیچ هستیم، باید برای آزاد بودن مخالف، حتی خود را فدا کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: بدون مردم، هیچ هستیم، باید برای آزاد بودن مخالف، حتی خود را فدا کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید