نفت در بورس مشتری پیدا نکرد!

به گزارش راه ساری، با اینکه معاملات نفت خام سبک ایران تا دقایقی پیش در بورس انرژی تمدید شد اما در نهایت مشتری ای برای خرید آن اقدام نکرد. باید در ادامه منتظر اطلاعیه بورس انرژی و شرکت ملی نفت ایران در این رابطه بود.

نفت در بورس مشتری پیدا نکرد!

به گزارش خبرنگاران، قرار بود امروز برای سومین بار نفت خام سبک ایران در بورس عرضه گردد، اما بعد از تمدید شدن مهلت پرداخت مبلغ اولیه برای خرید نفت، هیچ خریداری مبلغی برای خرید پرداخت نکرد.

مهلت پرداخت حصه نقدی خرید نفت با اینکه تا ساعت 17:30 امروز تمدید شد، اما در نهایت نفت خام سبک ایران به ریال هم خریداری پیدا نکرد و باید منتظر اطلاعیه و واکنش بورس انرژی در این مورد بود.

علاوه بر این احتمالا در روزهای بعد شرکت ملی نفت ایران نیز اطلاعیه ای در این مورد صادر کند. معین نیست که با شرایط فعلی، شرکت ملی نفت بار دیگر برای فروش نفت خام در رینگ بین الملل بورس انرژی دست به انتشار اطلاعیه عرضه بزند یا خیر.

قرار بود امروز نفت خام سبک ایران برای سومین بار برای عرضه در رینگ بین الملل بورس انرژی روی میز معاملات قرار گیرد. مقدار نفت قابل عرضه یک میلیون بشکه به قیمت پایه 52 دلار و 42 سنت در نظر گرفته شده بود. البته این بار مجوزها برای خرید نفت خام به ریال صادر شده بود.

لازم به ذکر است، ششم آبان سال جاری برای اولین بار یک میلیون بشکه نفت خام سبک در بورس انرژی عرضه شد که در نهایت سه خریدار، 280 هزار بشکه نفت را به قیمت هر بشکه 74 دلار و 85 سنت خریدند. در ادامه عرضه نفت در بورس انرژی، 20 آبان ماه سال جاری 700 هزار بشکه نفت خام سبک ایران برای دومین مرحله عرضه شد و به قیمت هر بشکه 64.97 دلار به فروش رسید. در نتیجه قیمت هر بشکه نفت در بورس ایران تقریبا 10 دلار نسبت به بار اول کاهش یافت.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 1128

به "نفت در بورس مشتری پیدا نکرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نفت در بورس مشتری پیدا نکرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید