نویسنده ای که دختران را به خروج از منطقه امن دعوت کرد

به گزارش راه ساری، کتاب شجاع باش دختر با موضوع شهامت کنار گذاشتن خصلت کمال گرایی برای دختران، نوشته ریشما سوجانی با حضور مترجم رونمایی شد.

نویسنده ای که دختران را به خروج از منطقه امن دعوت کرد

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، کتاب شجاع باش دختر، نوشته ریشما سوجانی، وکیل و سیاستمدار هندی - امریکایی است که جنبش دختران کدنویس را راه اندازی نموده است.

سوجانی در سال 2016 در قالب یک سخنرانی TED ایده ای را معرفی کرد که موضوع اصلی کتاب شجاع باش دختر است. او در سخنرانی خود، از زمانی می گوید که خود را برای نمایندگی در کنگره امریکا نامزد کرد. او می گوید در سال 2012 تمام منابع اقتصادی را که ممکن بود به یاری گرفت اما توانست فقط 19 درصد آراء را به دست آورد.

سوجانی شرح می دهد که در سن 33 سالگی تصمیم گرفت شجاع باشد و امکان شکست را بپذیرد. او در وضعیتی خود را نامزد انتخابات کنگره کرد که تمام اطرافیان او می دانستند شانسی برای موفقیت در انتخابات ندارد.

  • کتاب | گام های پرقدرت به سوی ثروت

سوجانی می گوید: جامعه، دختران را برای کامل بودن بار می آورد نه شجاع بودن. او معتقد است دختران در روند اجتماعی شدن، یاد می گیرند از موقعیت هایی که احتمال شکست وجود دارد اجتناب نمایند، در حالی که به پسران آموزش داده می گردد که خود را بیشتر به چالش بکشند و دلیرانه تر عمل نمایند.

سوجانی می گوید: بعضی نگران کسری بودجه فدرال هستند، من نگران کمبود شجاعتم.

در سال 1980 یک روانشناس به نام کارول دویک آزمایشی روی دختران و پسران کلاس پنجمی انجام داد. او مشاهده کرد که دختران باهوش، زودتر رها می نمایند و هر قدر ضریب هوشی بیشتر، احتمال رها کردن بیشتر است. در عوض، پسرهای باهوش کار سخت را به عنوان چالش می دیدند و احتمال اینکه کوشش خود را دوچندان نمایند، بیشتر بود. پس مسئله توانایی نیست، موضوع تفاوت در نوع نگاه دختران و پسران به یک چالش است.

  • مهارت واقعگرایی عاشقانه در مصائب عشق

سوجانی معتقد است کدنویسی یک روند بی خاتمه از آزمون و خطا است. 40 هزار دختر در سال 2016 در پروژه دختران کدنویس تحت مدیریت او توانستند برنامه نویسی بیاموزند. هر چند ایده ای که سوجانی درباره آن حرف می زند، ممکن است همه گیر نباشد، اما او معتقد است کمال گرا و بی نقص بودن، چیزهایی است که به دختران آموزش می دهیم و این به نفع آن ها و جامعه نیست.

در شرح این کتاب آمده است: تصور کنید در زندگی تان ترسی ندارید از اینکه به اندازه کافی خوب نباشید. برایتان مهم نیست زندگی شما در اینستاگرام چه شکلی به نظر می رسد و دیگران درباره شما چه فکری می نمایند. تصور کنید می توانستید از احساس گناه رها شوید و خود را به خاطر اشتباه هایتان سرزنش نکنید. بسیاری از ما احساس می کنیم زیر فشار انتظاراتمان از خودمان خرد می شویم و چه می شد اگر راستا جسورانه تری برای زندگی انتخاب می کردیم؟

  • طرح جالب فروش کتاب در فرودگاه های آمریکا

ریشما سوجانی مخاطبانش را به خروج از منطقه امن دعوت می نماید. چیزی که آموختنش به زمان و صرف انرژی و البته به کار انداختن شجاعت احتیاج دارد.

کتاب ریشما سوجانی را شبنم اسماعیلی ترجمه و نشرمیلکان منتشر نموده است. مراسم رونمایی از این کتاب، در کتابفروشی بوک حال با همکاری پخش ققنوس و نشر میلکان برگزار گردید.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 6385

به "نویسنده ای که دختران را به خروج از منطقه امن دعوت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نویسنده ای که دختران را به خروج از منطقه امن دعوت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید