پیش بینی فراوری 6 هزار و 200 تن ماهی در همدان

به گزارش راه ساری، مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: پیش بینی می گردد تا سرانجام سال جاری 6 هزار و 200 تن ماهی در استان فراوری گردد.

پیش بینی فراوری 6 هزار و 200 تن ماهی در همدان

علی دولو، مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان همدان در مصاحبه با خبرنگار از با بیان اینکه استان همدان یکی از قطب های شیلات در کشور است، بیان داشت: پارسال نیز در استان همدان 5 هزار و 960 تن ماهی شامل قزل آلا، کپور، ماهیان سردآبی و گرم آبی فراوری شد.

او اضافه نمود: استان همدان در زمینه فراوری ماهیان سردآبی رتبه یازدهم و در زمینه فراوری ماهیان گرم آبی و زینتی رتبه دوازدهم را در سطح کشور در سال 97 به خود اختصاص داده است.

دولو با اشاره به وجود بیش از یک هزار مزرعه و استخر دو منظوره تکثیر و پرورش انواع ماهی در استان یادآور شد: پارسال نیز در بحث ماهیان زینتی 59 واحد داشتیم که 4 میلیون و 200 هزار تن ماهی های زینتی تکثیر و پرورش یافتند و عرضه بازار شدند.

مدیر شیلات همدان ادامه داد: سال جاری هم پیش بینی می گردد این رقم به 4 میلیون و 300 هزار تن برسد.

علی دولو به پرورش زالوی طبی در استان نیز اشاره نمود و اضافه نمود: پارسال 250 هزار قطعه در دو واحد استان فراوری شد و سال جاری پیش بینی فراوری 400 هزار قطعه را نموده ایم.

او اظهار کرد: استان همدان در زمینه فراوری تخم چشم زده و بچه ماهی قزل آلا از استان های پیشرو در کشور است به گونه ای که در این زمینه در بین 3 استان برتر کشور قرار گرفته است.

این مسئول در ادامه با تأکید بر اینکه بخش شیلات دارای ظرفیت عظیمی برای توسعه و ایجاد اشتغال در استان را داراست، گفت: پارسال برای هزار و 35 نفر اشتغال زایی شد که سال جاری هم پیش بینی ایجاد اشتغال برای 35 تا 40 نفر نیز وجود دارد.

علی دولو همچنین به سرانه مصرف ماهی در استان اشاره نمود و اضافه نمود: سرانه مصرف ماهی تا انتها سال 97 هفت و نیم کیلوگرم بوده که سال جاری پیش بینی 7.7 کیلوگرم را داریم.

او افزود: به همین منظور کلاس های رایگان روش های آموزش طبخ آبزیان را با حضور مربیان آموزش دیده و مجرب به شکل گروهی در مناطق مختلف استان برگزار نموده ایم که برگزاری این کلاس ها در افزایش سرانه مصرف ماهی در استان تأثیرگذار بوده است.

د

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8139

به "پیش بینی فراوری 6 هزار و 200 تن ماهی در همدان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی فراوری 6 هزار و 200 تن ماهی در همدان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید