چگونه از نیش پشه ها در طول شب در امان بمانیم؟

به گزارش راه ساری، محل فراوری پشه ها در خارج از خانه، آب های راکد است پس بهترین کار خلاص شدن از شر تمامی آب های راکد اطراف است. همچنین می توان از مواد دافع حشرات نیز استفاده کرد. درون خانه نیز می توان از پشه بند استفاده کرد.

چگونه از نیش پشه ها در طول شب در امان بمانیم؟

صدا و نیش پشه ها می تواند یکی از اذیت نماینده ترین عوامل در طول شب های گرم و تابستانی چه در بیرون و درون خانه باشد. در اینجا به بعضی از راهکارهای دور نگهداشتن آن ها می پردازیم.

بیرون از خانه:

 1. آب راکد

  تمامی آب های راکد را از محل خارج کنید. آب های راکد محل فراوری پشه ها هستند پس بهتر است به دنبال منابع آن بگردید و آنها را از بین ببرید.

 2. اسپری های دورنماینده حشرات

  استفاده از این اسپری ها و اعمال آنها بر پوست می تواند بسیار موثر باشد. البته هنگام استفاده از آن باید به چند مورد توجه داشت و برچسب اطلاعات آن را با دقت مطالعه کرد. این اسپری ها حاوی موادی مانند DEET، پیکاردین و روغن لیمو یا اکالیپتوس بوده که باعث دور شدن حشرات می شوند.

 3. لباس زیاد بپوشید

  تا حد ممکن لباس هایی بپوشید که قسمت های مختلف بدن شما را تحت پوشش قرار می دهد و همچنین از لباس های رنگ روشن بهره ببرید زیرا حشرات به لباس های تیره جذب می شوند.

 4. شمع های Geraniol و Citronella

شمع های Citronella و Geraniol می توانند پشه ها را دور نمایند، به همین دلیل قرار دادن آن ها با فواصل تعیین می تواند بسیار موثر واقع گردد.

 1. عطرها و اسپری هایی با بوی قوی

  استفاده از لوسیون ها، ادکلن ها و عطرهایی با بوی بسیار قوی به خصوص با رایحه گل باعث جذب پشه ها می گردد و اجتناب از مصرف آن ها می تواند این موجودات را دور نگه دارد.

درون خانه:

 1. استفاده از توری و پشه بند

  نصب توری بر روی درها و پنجره ها می تواند از ورود حشرات به داخل خانه جلوگیری کند. همچنین استفاده از پشه بند راهکاری بسیار ساده و موثر است و می تواند پشه ها را از بدن دور نگه دارد.

 2. پنکه یا جریان باد

  استفاده از پنکه و کولر علاوه بر خنک کردن بدن می تواند با ایجاد باد و تغییر جریان هوا شرایط پرواز برای حشرات پرنده را سخت سازد.

wikihow

2121

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 31 شهریور 1398 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4610

به "چگونه از نیش پشه ها در طول شب در امان بمانیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه از نیش پشه ها در طول شب در امان بمانیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید