گزارش درآمد و هزینه های شهرداری در دو ماه نخست 98، به شورا ارسال گردد

به گزارش راه ساری، خزانه دار شورای شهر تهران بر لزوم ارسال گزارش درآمد و هزینه های شهرداری تهران برای دو ماه نخست سال جاری به شورای شهر تهران در کمترین زمان ممکن تأکید کرد.

گزارش درآمد و هزینه های شهرداری در دو ماه نخست 98، به شورا ارسال گردد

به گزارش خبرنگاران، سیدحسن رسولی در یکصد و چهل و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در تذکری در مورد تأخیر در ارائه گزارش ماهانه از درآمد و هزینه های شهرداری تهران به شورای شهر گفت: شهرداری تهران نهادی عمومی و غیردولتی است که به صورت هزینه و درآمد اداره می گردد. از آنجا که هزینه اداره شهر نیز توسط شهروندان پرداخت می گردد، لذا اطلاع آنان از نحوه تخصیص منابع و مدیریت امور اقتصادی شهرداری یکی از حقوق مسلم شهروندی است.

وی اضافه نمود: در عمل به وظایف نمایندگی به استناد به مفاد ماده 7 قانون شهرداری ها و همچنین با توجه به بند 5 ماده 8 وظایف خزانه دار شورا مندرج در آئین نامه اجرایی تشکیلات انتخابات داخلی و امور اقتصادی انتخابات شهرها باید شهرداری نسبت به ارسال حساب درآمد و هزینه ماهانه همراه با اظهارنظر برای بهره برداری و ارائه گزارش در صحن شورای شهر اقدام کند.

وی تأکید کرد: به عنوان خزانه دار شورا نسبت به عدم ارسال گزارش از وضعیت درآمد و هزینه های شهرداری به صورت ماهانه به خزانه دار شورا به شهرداری تذکر می دهم و امیدوارم این گزارش برای ماه های فروردین و اردیبهشت به تفکیک به شورا ارسال گردد. قطعاً سیاست و رویکرد مدیریت جدید شهر تهران روشن گری و شفاف سازی است و یکی از ابزارهای تحقق این سیاست، ارائه مستمر گزارش از درآمد و هزینه های شهرداری به افکار عمومی است.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3394

به "گزارش درآمد و هزینه های شهرداری در دو ماه نخست 98، به شورا ارسال گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش درآمد و هزینه های شهرداری در دو ماه نخست 98، به شورا ارسال گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید