60 هکتار به اراضی زیر کشت زعفران در کرمانشاه اضافه شد

به گزارش راه ساری، خبرنگاران/کرمانشاه مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: سال جاری 60 هکتار به اراضی زیر کشت زعفران در استان اضافه شد.

60 هکتار به اراضی زیر کشت زعفران در کرمانشاه اضافه شد

منصور احمدی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به سرانجام کشت زعفران در استان، اظهار کرد: سال جاری افزایش 60 هکتاری کشت زعفران در مزارع استان کرمانشاه را هدفگذاری نموده بودیم که خوشبختانه این هدفگذاری محقق شد.

احمدی با بیان اینکه کشت زعفران در کرمانشاه از اواسط شهریور آغاز شده و هم اکنون به اتمام رسیده، اضافه نمود: سازمان جهادکشاورزی استان سال جاری در راستای یاری به کشاورزان 120 تن پیاز زعفران با اعتباری بالغ بر 19 میلیارد ریال را بین زعفران کاران کرمانشاه توزیع کرد.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه بیشترین سطح زیرکشت زعفران استان مربوط به شهرستان کرمانشاه است، گفت : بجز شهرستان های قصرشیرین و سرپلذهاب، کشت زعفران در دیگر نقاط استان انجام می گردد.

وی اشاره ای هم به سطح زیرکشت زعفران در استان داشت و گفت: 417 هکتار از اراضی استان کرمانشاه به کشت زعفران اختصاص دارد که پیش بینی می گردد سال جاری بیش از 1700 کیلوگرم محصول از این مزارع برداشت گردد.

وی گفت: برداشت زعفران در استان کرمانشاه از دهه اول آبان آغاز می گردد و به مدت یک ماه ادامه پیدا می نماید.

احمدی زعفران تولیدی در مزارع استان کرمانشاه را در جزو انواع مرغوب زعفران برشمرد و اضافه نمود: بر اساس ارزیابی های اجرا شده با تست های آزمایشگاهی زعفران تولیدی در استان در زمره انواع با کیفیت زعفران به شمار می رود که قابل رقابت با زعفران های مرغوب است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 آبان 1400 بروزرسانی: 12 آبان 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14367

به "60 هکتار به اراضی زیر کشت زعفران در کرمانشاه اضافه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "60 هکتار به اراضی زیر کشت زعفران در کرمانشاه اضافه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید