راهکاری ابتکاری برای غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان

به گزارش راه ساری، عضو شورای سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور، اجرای طرح مدرسه تابستانی تهران را ابتکاری جالب برای غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان دانست.

راهکاری ابتکاری برای غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علی زرفشان، معاون اسبق آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به بر پایی دوره های آموزشی مدرسه تابستانی تهران گفت: به طور طبیعی با توجه به شرایطی که شیوع ویروس کرونا بر کشور تحمیل کرده، موضوع تعلیم و تربیت و آموزش تحت تاثیر قرار گرفته است. در این شرایط، ارگان های مسؤل باید به فکر راه های جایگزین باشند تا آموزش در کشور تعطیل نشود.

وی اقدام شهرداری تهران برای برگزاری دوره های آموزشی مجازی و رایگان با امکان دسترسی تمامی نوجوانان در اقصی نقاط کشور را مثبت و ابتکاری جالب در این روز ها دانست.

زرفشان ادامه داد: برگزاری چنین کلاس هایی در مرحله نخست بچه ها و نوجوانان را در محیط آموزش نگه می دارد و در مرحله بعد اوقات فراغت آن ها را به بهترین شکل پر می کند. ضمن اینکه برنامه های فرهنگی همواره برای نوجوانان از جذابیت خاصی برخوردار است.

معاون سابق آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در ادامه با ارائه یک پیشنهاد گفت: برای افزایش کارایی برنامه هایی از این دست، به شهرداری تهران پیشنهاد می کنم همزمان یا پس از اتمام کلاس ها سامانه ای را برای نظرسنجی نوجوانان در نظر بگیرد.

وی ادامه داد: در واقع از آن جا که احتمال می رود به دلیل ویروس کرونا، تا خاتمه سال تحصیلی بعد هم دوره های آموزشی در مدارس به صورت مجازی برگزار شود، اطلاع از نظرات و پیشنهادات مخاطبان کمک می کند تا چنین برنامه هایی با کیفیت بهتر در آینده از سوی شهرداری تهران یا سایر ارگان ها اجرا شود.

زرافشان شرح داد: همچنین، به تازگی کتابخانه ملی بخش کتاب های بچه ها و نوجوانان را برخط کرده است. با همکاری شهرداری تهران و کتابخانه ملی می توان به شکل گسترده نوجوانان را تشویق کرد تا در کنار دوره های آموزشی مجازی و رایگان از کتاب های دردسترس و موجود نیز استفاده کنند.

وی در خاتمه با تأکید بر اینکه برگزاری دوره های آموزشی رایگان از سوی شهرداری آن هم در شرایط اقتصادی فعلی اقدام بسیار پسندیده ای است، گفت: از آن جا که تمام نوجوانان در اقصی نقاط کشور به این کلاس ها دسترسی دارند، از شهرداری می خواهم در صورت تداوم دوره ها، به موضوع هنر های بومی نیز توجه کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10606

به "راهکاری ابتکاری برای غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکاری ابتکاری برای غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید